Wrocław. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego mężczyzny. Uciekł w trakcie interwencji

W niedzielę funkcjonariusze z Wrocławia próbowali zatrzymać domniemanego sprawcę kradzieży mienia. Mężczyzna podjął jednak udaną próbę ucieczki i odjechał samochodem z miejsca zdarzenia. Uciekinier wciąż jest poszukiwany - we wtorek Komenda Miejska Policji we Wrocławiu opublikowała jego wizerunek.

5 września około godz. 14 wrocławscy policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który na ulicy Zwycięskiej rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia dokonanej na jego szkodę. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszom udało zatrzymać się dwie osoby.

Zobacz wideo Jechał 154 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymała go policja

Wrocław. Uciekł w trakcie policyjnej interwencji, prawie potrącił przechodnia. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego 

Trzeci z domniemanych sprawców kradzieży podjął - jak się okazało udaną - próbę ucieczki samochodem. "Nie reagował na wielokrotnie wydawane przez mundurowych wyraźne sygnały do opuszczenia pojazdu i zatrzymania, a w pewnym momencie, ruszył gwałtownie z parkingu, na którym się znajdował. Policjanci oddali w sposób bezpieczny jeden strzał z broni służbowej w oponę, celem zatrzymania pojazdu" - relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, ucieczka nieomal zakończyła się potrąceniem przechodnia spacerującego z dzieckiem.  

Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu, natomiast uciekinier wciąż jest poszukiwany. Działania operacyjne funkcjonariuszy i współpraca z mieszkańcami Wrocławia doprowadziły do odnalezienia oraz zabezpieczenia procesowego samochodu, którym się przemieszczał. 

We wtorek wrocławska komenda opublikowała wizerunek poszukiwanego. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego aktualnego miejsca pobytu mężczyzny, proszone są o kontakt pod całodobowy numer telefonu: 478 711 600. 

Wizerunek poszukiwanego mężczyznyWizerunek poszukiwanego mężczyzny Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Więcej o: