Pomorskie. Włamał się do kościelnej skarbonki. Parafia wrzuciła nagranie do sieci [WIDEO]

Pod koniec sierpnia mężczyzna wszedł do kościoła pw. Św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie (woj. pomorskie), a następnie używając narzędzi, włamał się do skarbonki pod jednym z ołtarzy. Parafia opublikowała nagrania z kamer monitoringu licząc, że ktoś rozpozna sprawcę.

Kamery monitoringu zarejestrowały to zdarzenie w środę 25 sierpnia przed godziną 11. Filmy zamieściła na swoim Facebooku poszkodowana parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie (woj. pomorskie, pow. kartuski).

Zobacz wideo Skradzione tablice na aucie, pełne kanistry i bak, a potem ucieczka. 25-latek w rękach policji

Widać na nich mężczyznę ubranego w czarną koszulkę z nadrukiem, czarne krótkie spodenki, klapki oraz białe skarpetki. Na głowie założone ma okulary przeciwsłoneczne. Nagrania pokazują, jak złodziej pewnym krokiem przechodzi przez przykościelny cmentarz i kieruje się do budynku kościoła. Tam podchodzi do skarbonki pod jednym z bocznych ołtarzy, włamuje się do niej z użyciem narzędzi i zabiera jej zawartość.

Przodków. Kradzież w kościele. Parafia prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy

Parafianie nie kryją oburzenia kradzieżą. "Wstyd", "brak słów" - piszą internauci. Choć mężczyzna w momencie włamania miał na twarzy maseczkę, to parafia ma nadzieję, że komuś uda się go rozpoznać. "Ktoś rozpoznaje? Udostępnij. Może sam się zgłosi..." - napisano.

Wypadek w okolicach Biecza Wypadek na skrzyżowaniu. Auto koziołkowało i dachowało. W środku małe dziecko

Jak podaje "Express Kaszubski", ksiądz Wacław Mielewczyk, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła, zdecydował się nie komentować sprawy. Nie podał również, jaka jest wysokość strat spowodowanych kradzieżą.

Więcej o: