Lubelskie. 19-latek wjechał w latarnię i razem z pasażerką wypadł z auta [NAGRANIE]

Do zdarzenia doszło w województwie lubelskim na rynku w Annopolu. Kierujący samochodem 19-latek stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w latarnię. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca i 18-letnia pasażerka wypadli z auta.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na rynku w Annopolu - w ciągu drogi krajowej numer 74 - wpłynęło do kraśnickiej komendy w nocy z soboty na niedzielę. Na miejsce skierowano patrol policji. Kiedy funkcjonariusze dotarli na rynek, akcję ratunkową prowadzili już strażacy ze straży pożarnej. 

Zobacz wideo Groźny wypadek w Annopolu. Po uderzeniu w krawężnik i latarnię kierowca i pasażerka wypadli z pojazdu

Kierowca uderzył w latarnię na rynku w Annopolu. Razem z pasażerką wypadł z auta

Nieprzytomnego 19-latka i18-latkę z obrażeniami ciała zabrała do szpitala karetka pogotowia. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego podróżował osobowym audi od strony mostu w Annopolu w stronę Kraśnika wraz z 18-letnią mieszkanką gminy Annopol. W pewnym momencie (na łuku drogi) 19-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w krawężnik i latarnię, wskutek czego oboje wypadli z pojazdu na zewnątrz" - przekazał młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Policjanci, ze względu na stan kierowcy, nie mogli przebadać go na obecność alkoholu w organizmie, ale pobrano jego krew do dalszych badań, które mają zweryfikować, czy w momencie zdarzenia mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 

Karetka pogotowia / zdjęcie ilustracyjne Protest ochrony zdrowia w praktyce. "Czas oczekiwania kilka godzin"

Całe zdarzenia nagrały kamery monitoringu miejskiego 

Niebezpieczne zdarzenie w całości zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. "Policyjni śledczy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia wraz z technikiem kryminalistyki" - napisał w komunikacie młodszy aspirant Cieliczko. W czasie, gdy śledczy prowadzili swoje działania, ruch na drodze krajowej numer 74 odbywał się wahadłowo. 

DLOPO Powrót do szkoły. Zespół PAN ds. COVID-19 apeluje o stosowanie procedury WMT

Więcej o: