Koronawirus w szkołach w Poznaniu i Grudziądzu. Uczniowie kolejnych klas przechodzą na nauczanie zdalne

W Poznaniu i Grudziądzu kilka klas przeszło na nauczanie zdalne z powodu zakażeń koronawirusem. W części klas w pierwszym mieście uczniowie będą się uczyć w domach do 10 września, z kolei w Grudziądzu - do 13 września.

O pojawieniu się koronawirusa w szkołach w Poznaniu poinformował lokalny portal wtk.pl. Według ustaleń lokalnego portalu COVID-19 wykryto u uczniów w dwóch szkołach. 

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Koronawirus w szkołach w Poznaniu

Jak przekazał w rozmowie z portalem wtk.pl, Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty UMP koronawirusa pojawił się w dwóch placówkach oświatowych.

- Chodzi o Szkołę Podstawową nr 54 i Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu - wyjaśnił Wiesław Banaś. W szkole podstawowej na nauczanie zdalne przeszły dwie klasy pierwsze, z kolei w zespole szkół potwierdzono COVID-19 u jednego ucznia z klasy pierwszej. Kwarantanna osób, które miały styczność z zarażonymi potrwa do 10 września. Lokalny portal skierował pytanie do Aleksandra Dolańskiego, wicedyrektora ZSBD w Poznaniu, jak wygląda sytuacja nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia z zarażonymi uczniami. - Nauczyciele są zaszczepieni. Po konsultacji z sanepidem zdecydowano, że mogą prowadzić zajęcia. Prowadzą je w maseczce - przekazał Aleksander Dolański. W szkole podstawowej natomiast nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej przebywa na kwarantannie, a drugi był zaszczepiony i jest pod opieką sanepidu.

Koronawirus w szkole podstawowej w Grudziądzu 

Nie tylko w Poznaniu (woj. wielkopolskie), ale też w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) potwierdzono przypadki zakażeń koronawirusem. Tu z kolei uczniowie będą przebywać na kwarantannie do 13 września. Jak informuje "Gazeta Pomorska" pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał nauczyciel pracujący w dwóch szkołach podstawowych w Grudziądzu: nr 21 oraz nr 3. Na nauczanie zdalne przeszło osiem klas. 

Naukę w formie zdalnej pobierają uczniowie:

  • pięciu klas Szkoły Podstawowej nr 21,
  • trzech klas Szkoły Podstawowej nr 3.
Więcej o: