Wrocław. Strzały podczas zatrzymania uciekającego kierowcy. Wcześniej doszło do kradzieży

Przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, który został wskazany przez jednego z mieszkańców jako sprawca kradzieży mienia. Funkcjonariusze oddali strzały w kierunku opon pojazdu, którym się przemieszczał - mężczyźnie udało się jednak uciec. Trwa obława.

- Policjanci około godz. 14 otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia na swoją szkodę - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" sierż. Aleksandra Rodecka z wrocławskiej policji, precyzując, że wszystko rozegrało się na parkingu koło biurowców przy ulicy Zwycięskiej 43 we Wrocławiu.

Zobacz wideo Prawidłowo jadący motorowerem 16-latek potrącony przez samochód. Policja poszukuje sprawcy wypadku, do którego doszło w powiecie wielickim

Wrocław. Obława po ucieczce kierowcy

- Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zatrzymali dwie osoby, natomiast trzeci mężczyzna podjął próbę ucieczki - wskazała.

"Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, mężczyzna, niemalże potrącił przechodnia spacerującego z dzieckiem. Przeskoczył żywopłot, uciekał przez chodnik i wsiadł do auta ruszając z piskiem opon" - relacjonuje z kolei TVP Wrocław.

Dwóch zatrzymanych mężczyzn jest już w areszcie, natomiast uciekinier nadal jest poszukiwany. Policja oddała strzał w kierunku opon pojazdu, którym poruszał się mężczyzna. Nie udało się go jednak zatrzymać - jest poszukiwany. Dwaj pozostali mężczyźni trafili do aresztu. Na miejscu pracują policjanci kryminalni.

Więcej o: