Pogoda na dziś - poniedziałek 6 września. Dużo słońca i powolny wzrost temperatury

Pogoda na dziś - poniedziałek 6 września. Najwyższymi wartościami na termometrach będą mogli cieszyć się przede wszystkim mieszkańcy zachodniej Polski. W całym kraju dzień będzie bardziej słoneczny, co może być świetną zachętą do aktywności na świeżym powietrzu.
Zobacz wideo Relacja Spitsbergen odc. 2

Zapowiada się kolejny słoneczny, wrześniowy dzień. Pogoda będzie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu. Od wtorku zapowiadane jest dodatkowo kilkustopniowe ocieplenie. W najbliższych dniach pogoda zrobi się więc letnia. 

Pogoda na poniedziałek. Od 16 do 21 stopni w ciągu dni

Poniedziałek zapowiada się raczej pogodnie, choć temperatura w Polsce będzie się różnić zależnie od regionu. Na zachodzie kraju możemy liczyć na znacznie wyższe wartości na termometrach, niż na wschodzie. I tak najchłodniej będzie w okolicach Białegostoku, gdzie temperatura wyniesie zaledwie 16 stopni. Nieco cieplej, bo 17 stopni, będzie w Rzeszowie, Lublinie i Warszawie. W Krakowie, Kielcach, Olsztynie i Gdańsku możemy liczyć na 18 stopni, a w Katowicach i Bydgoszczy na 19 stopni.

Prognoza pogody na 6 września 2021Prognoza pogody na 6 września 2021 Fot. Agencja Wyborcza.pl

Najwyższe wartości odnotują natomiast mieszkańcy Wrocławia, Poznania i Szczecina, gdzie termometry w poniedziałek wskażą 20 stopni, a także Zielonej Góry, gdzie 6 września będzie najcieplej - aż do 21 stopni w ciągu dnia. Dodatkowo w całym kraju będzie raczej słonecznie. W ciągu dnia nie powinny także wystąpić opady czy burze.

Prognoza pogody na poniedziałek. Warunki biometeorologiczne

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że pogoda w poniedziałek będzie stabilna i wyżowa, dzięki czemu przez cały dzień będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka. Dodatkowo eksperci zaznaczają, że temperatura odczuwalna nie będzie się znacznie różnić od faktycznej temperatury powietrza. Wyjątkiem mogą być tylko wieczory, które są już chłodniejsze.

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na wrzesień. Lato jeszcze powróci? Możliwe nawet 29 stopni!

Więcej o: