Kilka tysięcy żołnierzy w drodze na wschód kraju. Przejadą przez autostrady i drogi ekspresowe [TRASA]

"Zdolności Sił Zbrojnych RP do szybkiego przerzutu są kluczowe. 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana rozpoczyna jedne z największych ćwiczeń od lat. Żołnierze przemieszczają się właśnie z zachodu na wschodnie poligony" - poinformował w niedzielę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Na poligon w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) w najbliższych dniach mają przybyć w sumie cztery tysiące żołnierzy.

Mieszkasz na obszarze objętym stanem wyjątkowym? Chcesz opowiedzieć, jak wygląda dziś życie w pasie granicznym? Napisz do nas na adres: news@agora.pl.

Jak informuje 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, celem największego w tym roku ćwiczenia taktycznego jest "sprawdzenie stopnia przygotowania dowództw, sztabów i pododdziałów do realizacji zadań bojowych". 

Ćwiczenia wojskowe w Nowej Dębie. Żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej są w drodze na poligon

"W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz jednostek bezpośrednio podległych. Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych" - przekazali żołnierze. 

Zobacz wideo Prof. Dudek: PiS miał zadyszkę sondażową. Postanowił podgrzać atmosferę

W niedzielę po godz. 12 RMF FM poinformowało, że pierwszy transport jest już w drodze, a wojsko przemieszcza się trasami ze Słupska, Szczecina i Sulechowa w okolice Tarnobrzegu, aż do poligonu w Nowej Dębie.

Do środy kolumn wojskowych pojazdów należy spodziewać zarówno na autostradach, drogach ekspresowych, jak i mniej uczęszczanych trasach. Armia ma przemieszczać się głównie rano i w nocy, tak by nie powodować większych utrudnień. Uwaga kierowcy: pomiędzy pojazdy przemieszczające się w wojskowej kolumnie nie można wjeżdżać.

Więcej o: