Toruń. Nastolatek postrzelił mężczyznę z wiatrówki, bo ten zwrócił mu uwagę

Pewien mieszkaniec Torunia postanowił zwrócić uwagę grupce młodzieży. Nie skończyło się to dla niego dobrze - mężczyzna został bowiem raniony w twarz z wiatrówki. Teraz 17-latniemu sprawcy grozi nawet pięć lat więzienia.
Zobacz wideo Praga. Policja poszukuje mężczyzny, który ukradł przenośną toaletę

W środę 1 września w Toruniu doszło do sprzeczki, która mogła zakończyć się tragicznie. Pewien mężczyzna zwrócił uwagę grupce młodzieży. W odpowiedzi został postrzelony z wiatrówki.

Toruń. Mężczyzna zwrócił uwagę nastolatkom i został postrzelony

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Toruniu, do zdarzenia doszło około godziny 22:00 przy ulicy Bulwar Filadelfijski na wysokości ulicy Mostowej. 30-letni mieszkaniec Sierakowa zwrócił grupce młodzieży uwagę dotyczącą zaśmiecania. W pewnym momencie jeden z nastolatków wyciągnął wiatrówkę i oddał strzał w kierunku mężczyzny. 30-latek został przewieziony do jednego z toruńskich szpitali z obrażeniami twarzy. Policja nie podaje informacji o jego stanie. 

Ustalenie tożsamości sprawcy nie trwało długo. Okazał się nim 17-latek mieszkający na toruńskiej starówce. Prokuratura zakwalifikowała czyn jako uszkodzenie ciała. Teraz nastolatkowi grozi kara więzienia w wysokości od trzech miesięcy do nawet pięciu lat. 

Zakup wiatrówki a polskie prawo

Zgodnie z prawem, posiadanie wiatrówki o mocy do 17 J nie wymaga specjalnych uprawnień ani przechodzenia testów kwalifikacyjnych. Sprzętu tego nie trzeba także rejestrować i bez problemu można go nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W przypadku wiatrówek o mocy większej niż 17 J - także nie jest konieczne posiadanie zezwolenia. Zakupić można ją jednak tylko osobiście, a w ciągu kolejnych pięciu dni należy taką broń zarejestrować.

Więcej o: