Pogoda na wrzesień. Lato jeszcze powróci? Możliwe nawet 29 stopni!

Lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Najbliższe dni września zapowiadają się naprawdę obiecująco. Przez prawie cały przyszły tydzień wartości na termometrach w całej Polsce będą przewyższać 20 stopni. Synoptycy prognozują, że temperatura może dojść nawet do 29 stopni!
Zobacz wideo Relacja Spitsbergen odc. 2

Wiele wskazuje, że po chłodnej końcówce sierpnia i nie najcieplejszym pierwszym weekendzie września, do Polski powróci jeszcze lato. Niektórzy synoptycy zapowiadają wręcz niemalże upały! Sprawdziliśmy, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Prognoza pogody. Najbliższe dni będą ciepłe i słoneczne

Prognozy wskazują, że od wtorku temperatura w prawie całym kraju zacznie przewyższać 20 stopni. Od czwartku wartości będą osiągać już nawet 26 stopni! Najcieplej będzie na zachodzie kraju - w Szczecinie, Zielonej Górze, Wrocławiu i Poznaniu. Do tego możemy liczyć także na duże ilości słońca i zaledwie przelotne zachmurzenia. Pogoda w przyszłym tygodniu zapowiada się więc bardzo obiecująco. Noce pozostaną jednak zimne - na niektórych terenach możliwe będą wręcz przymrozki.

Pogoda na sobotę 4 września. Chmury nad PolskąPogoda na weekend. Sucho i pogodnie. W sobotę ciepło. Deszcz w Suwałkach

Do Polski powróci jeszcze lato? Według synoptyków na termometrach możliwe nawet 29 stopni

Według portalu fanipogody.pl, gorących dni możemy spodziewać się przede wszystkim na przełomie pierwszej i drugiej dekady września. Co jednak bardziej istotne, wrzesień ma okazać się o wiele bardziej pogodny od poprzedniego miesiąca. Także wyładowania atmosferyczne nie będą tak dotkliwe, jak w miesiącu ubiegłym. Warto przy tym wspomnieć, że model klimatyczny CFS wskazuje, że wrześniowa temperatura powinna plasować się w normie wieloletniej. 

Pogoda długoterminowa dla Europy Środkowej. Jaka będzie jesień 2021 roku? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy wypada równonoc jesienna w 2021? Skutki przesilenia mogą być odczuwalne

Synoptycy portalu przedstawili także prognozę modelu GFS, według którego w piątek 10 września w Polsce mogą zostać odnotowane bardzo wysokie wartości temperatury - w niektórych regionach termometry pokażą nawet 29 stopni. Dotyczy to miejscowości na terenie Dolnego Śląska. Inny z modeli (ECMWF) podobnie wysokie wartości datuje jednak odrobinę później, w okolicy weekendu 11-12 września. Tak czy inaczej, wiele wskazuje na to, że do Polski powróci jeszcze lato.

Więcej o: