Śmiertelny wypadek w Świecy. Młodzi narzeczeni spoczną w jednym grobie

Pogrzeb Martyny i Bartosza, narzeczonych, którzy zginęli w ostatni wtorek, odbędzie się w sobotę 4 września w kościele pod wezwaniem św. Anny w Niedźwiedziu (woj. wielkopolskie). Narzeczeni w przeddzień ślubu ponieśli śmierć w wypadku samochodowym w Świecy (pow. ostrowski).

Przypomnijmy, do tego tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 31 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 444 w miejscowości Świeca (woj. wielkopolskie, pow. ostrowski). Na miejscu zginęli 26-letnia Martyna i jej narzeczony, 31-letni Bartosz. Następnego dnia para miała wziąć ślub. W momencie wypadku wracali z sali weselnej, którą szykowali dla ponad 100 gości.

Zobacz wideo Ełk. 39-latka nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Doszło do kolizji

Policja bada okoliczności wypadku. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami osobowy citroen młodej pary zjechał częściowo na pobocze i ustawił się na jezdni bokiem. W bok osobówki uderzyła nadjeżdżająca z naprzeciwka ciężarówka, w wyniku czego citroen wypadł z drogi i zatrzymał się w polu kukurydzy. Informację tę podał Onet za PAP. Jak przekazała rzeczniczka policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. asp. Małgorzata Michaś - kierowca ciężarówki został poddany badaniu na trzeźwość, jednak nie stwierdzono u niego obecności alkoholu. Jego krew została pobrana do dalszych badań.

Lubin. Po interwencji policji na ul. Traugutta zmarł zatrzymywany mężczyzna Rodzice Bartosza S. z Lubina wezwani na przesłuchanie do prokuratury

Panem młodym, który zginął w wypadku, był dr inż. Bartosz Wojtyra, pracownik naukowy Zakładu Geografii Rolnictwa i Wsi Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM w Poznaniu. Wydział zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym żegna swojego adiunkta. "Z głębokim żalem i niedowierzaniem, poruszeni ogromem tragedii, informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2021 roku zmarł tragicznie nasz nieodżałowany Kolega i Przyjaciel dr inż. Bartosz Wojtyra" - napisano.

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 6-letni Afgańczyk zatruł się grzybami. Lekarze będą potwierdzać śmierć mózgu

Ceremonia pogrzebowa zamiast ślubu

Tragicznie zmarli narzeczeni mieli pobrać się 1 września w kościele pod wezwaniem św. Anny w Niedźwiedziu koło Ostrzeszowa. Był to drugi termin ich ślubu - pierwszy został odwołany ze względu na obostrzenia związane z pandemią. Właśnie w tym kościele odbędzie się ich pogrzeb, który zaplanowano na godz. 11 w sobotę 4 września. Młodzi ludzie spoczną we wspólnej mogile.

Więcej o: