Pogoda na dziś - piątek 3 września. Ma być ciepło i słonecznie w całym kraju

Jakiej pogody możemy spodziewać się trzeciego dnia września? Piątek prawdopodobnie będzie dość ciepły i przede wszystkim raczej słoneczny. Pogoda powinna być spokojna, a z map pogodowych nie wynika, żeby zanosiło się na deszcz.
Zobacz wideo Relacja Spitsbergen odc. 2

Po dość pochmurnej i deszczowej końcówce sierpnia, pogoda znów się poprawi. Piątek 2 września będzie dniem raczej ciepłym - temperatura w całym kraju będzie oscylowała wokół 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na piątek 2 września. Dość ciepło i słonecznie

W piątek najchłodniej będzie w Trójmieście - tam na termometrach w ciągu dnia zobaczymy zaledwie 18 stopni. Najcieplej będzie natomiast w Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu, gdzie możemy liczyć na temperaturę wyższą o cztery stopnie (22 stopnie). W pozostałych częściach kraju będzie jednak niewiele chłodniej. W Krakowie, Rzeszowie, Kielcach, Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Zielonej Górze możemy spodziewać się 21 stopni, natomiast w Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku i Lublinie - około 20 stopni.

Pogoda na 3 wrześniaPogoda na 3 września Fot. Agencja Gazeta

Dzień będzie raczej słoneczny, choć możliwe będą miejscowe, tymczasowe zachmurzenia. W godzinach popołudniowych, w północnej części kraju mogą zdarzyć się drobne opady deszczu. Wiatr w większości kraju umiarkowany, na północy Polski możliwe silniejsze porywy. 

Pogoda na wrzesień. Miesiąc zapowiada się zgodnie z normą wieloletnią

O ile według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej tegoroczny sierpień (pod względem termicznym) w całym kraju plasował się poniżej normy (największe odchylenie zanotowano w Łodzi i wynosiło aż 2,1 stopni!), o tyle temperatura we wrześniu powinna już kształtować się zgodnie z normą wieloletnią lub nieznacznie poniżej. W normie powinna mieścić się także suma opadów. 

Pogoda długoterminowa dla Europy Środkowej. Jaka będzie jesień 2021 roku? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy wypada równonoc jesienna w 2021? Skutki przesilenia mogą być odczuwalne

Więcej o: