Świeca. Narzeczeni zginęli dzień przed ślubem. Ich samochód zderzył się z ciężarówką

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 444 w wielkopolskiej miejscowości Świeca. Według ustaleń mediów, narzeczeni wybrali się na dzień przed swoim ślubem do sali weselnej. W drodze powrotnej zderzyli się z samochodem ciężarowym i zginęli na miejscu. Policja bada przyczyny zdarzenia.
Zobacz wideo Zderzenie trzech ciężarówek na DK8 na Dolnym Śląsku

Do wypadku doszło we wtorek 31 sierpnia. Para młodych ludzi zginęła na miejscu po zderzeniu samochodu z ciężarówką. 1 września młodzi ludzie mieli się pobrać. 

Wielkopolska. Śmiertelny wypadek na DW444 w Świecy

Jak podaje portal wlkp23.info do wypadku doszło koło godziny 15:00 w Świecy, w gminie Odolanów (województwo wielkoopolskie) na drodze wojewódzkiej nr 444. W zdarzeniu zginęły dwie osoby poruszające się samochodem osobowym. 48-letnim kierowcą ciężarówki zajęli się ratownicy medyczni. Mężczyzna był trzeźwy. 

Świeca k. Odolanowa. Narzeczeni zginęli w wypadku dzień przed swoim ślubem

Jak podaje "Super Express" w wypadku zginęła 26-letnia Martyna oraz 31-letni Bartosz. Para miała wziąć ślub 1 września. Dzień przed ceremonią młodzi postanowili jechać do sali weselnej, znajdującej się pod Odolanowem. W drodze powrotnej zdarzył się jednak wypadek.

Policja w Ostrowie bada jego przyczyny. Według jednej z hipotez, samochód osobowy miał wpaść w poślizg i w ten sposób wjechać pod koła ciężarówki, a następnie wypaść z drogi i zatrzymać się dopiero w polu kukurydzy. 

Według ustaleń dziennika, 31-letni Bartosz był wykładowcą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miał pracować w Zakładzie Geografii Rolnictwa i Wsi. "Kierownik i uczestnik projektów badawczych, autor wielu publikacji w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach. Inicjator i organizator wielu przedsięwzięć na rzecz rozwoju geografii człowieka oraz planowania przestrzennego w Polsce" - napisała uczelnia w pożegnalnym komunikacie. 

Więcej o: