Pogoda na dziś - czwartek 2 września. Dużo słońca i nawet 22 stopnie

W czwartek 2 września słońce ponownie zawita w Polsce. Dzień zapowiada się pogodnie i ciepło w niemal całym kraju.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują spokojny poniedziałek, bez burz i innych niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

W czwartek rano słońce pokaże się na Lubelszczyźnie, na Pomorzu oraz w centrum i na zachodzie kraju. Nad pozostałym obszarem Polski wystąpi całkowite zachmurzenie. Na Suwalszczyźnie spodziewane są opady deszczu. Tam również będzie najchłodniej - temperatura wyniesie maksymalnie 9 stopni. 10 stopni wskażą termometry w Warszawie, Lublinie, Toruniu, Opolu i Łodzi. O stopień więcej zobaczą na nich mieszkańcy Bydgoszczy, Rzeszowa, Poznania i Wrocławia. 12 stopni będzie w Katowicach i Krakowie oraz na zachodnich krańcach Polski. Najcieplej będzie w Koszalinie i Gdańsku - kolejno 13 i 14 stopni.

zdjęcie ilustracyjnePowrót wyższych temperatur. Jak długo będzie ciepło?

Pogoda na czwartek 2 września. Sporo słońca w całej Polsce

W ciągu dnia słoneczna aura będzie dopisywała w całej Polsce, z możliwym częściowym zachmurzeniem na Pomorzu, w północnej części Podlasia oraz na południu kraju. Najniższą temperaturę odnotują termometry w Suwałkach i Białymstoku - najwyżej 16-18 stopni. Na wschodzie, w pasie od Warmii i Mazur po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie spodziewane są 19-20 stopni. 21-22 stopnie będą natomiast w Wielkopolsce, na Pomorzu, Dolnym Śląsku, Kujawach oraz w województwach lubuskim, opolskim czy zachodniopomorskim.

Pogodnie będzie też po południu i wczesnym wieczorem, za wyjątkiem Małopolski i Podkarpacia. Tam niebo przykryją gęste chmury, które przyniosą ze sobą opady deszczu. Temperatura wyniesie od 13 stopni w Suwałkach, przez 14 stopni w Olsztynie i Białymstoku,15 stopni w Rzeszowie, 16-17 stopni w Gdańsku, Koszalinie, Lublinie, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Kielcach i Łodzi.

'Dobry Start', czyli 300 plus (zdjęcie ilustracyjne)"Dobry Start". Do kiedy można składać wnioski o zapomogę? Kiedy wypłaty?

Więcej o: