Tatry. TPN zamyka niektóre szlaki. "Turyści się dziwią, dlaczego robimy remonty w szczycie sezonu"

W środę 1 września rozpoczął się remont w Tatrzańskim Parku Narodowym. Z tego powodu czerwony szlak na odcinku Czarny Staw pod Rysami - Rysy zostanie zamknięty dla turystów.

Początkowo podawano informację o całkowitym zamknięciu szlaku na najwyższy szczyt Polski, jednak wiadomo już, że w soboty i niedziele szlak będzie otwarty. "W weekendy możecie zdobywać Rysy" - powiadomił TPN.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Tatry. Trudne warunki mogą wpłynąć na czas trwania remontu

- Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjać, od 1 września rozpoczynamy prace, jeśli chodzi o sztuczne ułatwienia na Rysach. Mamy niewielkie okno remontowe, a turyści często się dziwią, dlaczego robimy remonty w szczycie sezonu turystycznego. Ale początek czerwca, lipiec i sierpień to jedyne miesiące, kiedy możemy to robić - mówił dyrektor TPN Szymon Ziobrowski, który był wtorkowym gościem Patrycjusza Wyżgi w programie "Newsroom" WP. Ziobrowski zapowiedział, że remont ma potrwać dwa-trzy tygodnie. - Spróbujemy uwinąć się z tym tematem jak najszybciej - dodał.

TPN przekazał jednocześnie na Facebooku, że ukształtowanie terenu i warunki atmosferyczne panujące w Tatrach mogą utrudniać przeprowadzenie prac remontowych. W związku z tym poinformowano, iż Park nie jest w stanie podać dokładnej daty zakończenia remontu.

Remont w Tatrach. Zamknięte drogi taternickie

Podano, że w trakcie remontu zamknięte będą także drogi taternickie w obrębie grani i leżących poniżej ścian od Ciężkiej Przełączki przez Niżne Rysy, Rysy do Żabiej Przełęczy (ściana północna i północno-zachodnia). Dodano, że zamknięciem nie objęto Czołówki Kopy Spadowej.

Pełna lista aktualnie zamkniętych szlaków znajduje się w komunikacie turystycznym TPN na tej stronie.

Więcej o: