MON zaprzeczało patronowaniu imprezy Radia Maryja. Mariusz Błaszczak i Przemysław Czarnek gośćmi honorowymi

Już w najbliższą sobotę w Toruniu odbędzie się piknik "Dziękczynienie w Rodzinie". Organizatorem wydarzenia jest Radio Maryja. W tym roku honorowymi partnerami wydarzenia są szef MON Mariusz Błaszczak i minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Wcześniej MON zaprzeczało pogłoskom, jakoby miało objąć imprezę swoim patronatem.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w sobotę do Torunia przyjedzie kilkuosobowa reprezentacja posłów Prawa i Sprawiedliwości. W tym roku oprócz szefa MON Mariusza Błaszczaka, obecność potwierdził również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Na plakatach zapowiadających wydarzenie obaj ministrowie widnieją jako patroni honorowi pikniku.

Wirtualna Polska zwróciła się z prośbą o potwierdzenie tych informacji do ministerstwa edukacji. Rzeczniczka odmówiła komentarza w tej sprawie. Także przedstawiciele MON na początku sierpnia zaprzeczali, aby patronat miał być udzielony.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń komentuje słowa ojca Rydzyka

U Tadeusza Rydzyka zagra Bayer Full. Zbliża się piknik dla słuchaczy Radia Maryja

Piknik słuchaczy Radia Maryja tradycyjnie odbędzie się w pierwszą sobotę września w okolicach Portu Drzewnego w Toruniu, gdzie mieści się m.in. sanktuarium i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, powstałe z inicjatywy Tadeusza Rydzyka.

Tegoroczne "Dziękczynienie w Rodzinie" rozpocznie się 4 września od uroczystej mszy świętej, którą o godz. 11 odprawi biskup toruński Wiesław Śmigiel. Na godz. 17 zapowiadana jest procesja różańcowa.

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk podczas XXII Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, 22 maja 2021 r. U ojca Rydzyka zagra Bayer Full. Zbliża się piknik dla słuchaczy Radia Maryja

Między nabożeństwami odbędzie się część artystyczna: na scenie pikniku zaprezentują się romski muzyk Bogdan Trojanek i Zespół Terne Roma oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Po nich wystąpi jedna z największych gwiazd disco polo - grupa Bayer Full, znana z przebojów takich jak "Majteczki w kropeczki", "Wszyscy Polacy" i "Blondyneczka".

13. "Dziękczynienie w Rodzinie". Co jeszcze zaplanowano w ramach imprezy?

Jak zapowiadają redemptoryści, uczestnicy "Dziękczynienia..." będą mogli posilić się przy stoiskach gastronomicznych ze zdrową żywnością, potrawami z grilla czy przysmakami kuchni polowej. W trakcie wydarzenia dostępna będzie też kawiarnia, księgarnia oraz stanowiska Fundacji Nasza Przyszłość, a studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będą opowiadać o tym, jak przebiega nauka na tej uczelni. 

Na najmłodszych zaś czeka miasteczko nauki i zabaw przygotowane przez Państwową Straż Pożarną. Wydarzenie otrzymało honorowy patronat prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

Więcej o: