Rok szkolny. Które dni będą wolne od nauki? Co z feriami? [KALENDARZ]

Uczniowie wszystkich klas wracają w środę do szkoły, a MEiN opublikowało już oficjalny kalendarz roku szkolnego. Kiedy wypadają dni wolne i ferie?

Uczniowie wraz z nowym rokiem szkolnym wracają do nauki stacjonarnej. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zapewniał, że kolejna fala pandemii koronawirusa nie spowoduje powrotu do nauki zdalnej w pierwszych tygodniach nauki.

Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Ro szkolny 2021/2022. Kiedy dni wolne od nauki?

Pierwszym wolnym dniem w tym roku szkolnym będzie w poniedziałek 1 listopada - wypada wtedy Wszystkich Świętych, zaś w czwartek 11 listopada świętujemy Dzień Niepodległości. Kolejna dłuższa przerwa będzie w grudniu, kiedy uczniowie mają wolne ze względu na święta. Do szkoły nie pójdą od 23 do 31 grudnia, a już tydzień później zostaną w domu na Święto Trzech Króli, które jak co roku wypada 6 stycznia.

Między innymi przez pandemię przybyło dzieci w edukacji domowej 'Bardziej stresowałam się egzaminem 10-latka niż maturą moich starszych dzieci'

Po kolejnych kilku miesiącach nauki nastąpi kolejna, wiosenna przerwa świąteczna - uczniowie wszystkich klas będą mieli wolne w dniach 14 - 19 kwietnia. Kolejne dni będą ostatnimi w szkolnej ławie dla maturzystów - zakończą oni rok szkolny 29 kwietnia. Dla pozostałych osób zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach zaplanowano na 24 czerwca 2022 roku.

Organizacja roku szkolnego. Kiedy ferie?

W ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną ferie zimowe dla uczniów ze wszystkich województw zorganizowano w jednym terminie. W nowym roku szkolnym powraca system sprzed pandemii koronawirusa - ferie odbędą się w czterech terminach, z podziałem na województwa.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) "W szkole chętnie usłyszałabym, gdzie zrobić badania weneryczne i ile odkładać, by nie brać kredytu"

  • 17 - 30 stycznia 2022 roku, województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 roku, województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 roku, województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,
  • 14 - 27 lutego 2022 roku, województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Więcej o: