Pogoda. Słońce i wyższe temperatury powrócą do Polski. Jak długo będzie ciepło?

Pogoda nie rozpieszcza nas w ostatnim czasie. Mogłoby się zatem wydawać, że jesienna aura rozgościła się u nas na dobre. Okazuje się jednak, że we wrześniu można będzie liczyć na nieco wyższe temperatury, choć jak twierdzą synoptycy - nie powinniśmy nastawiać się na powrót upałów. Jaka będzie pogoda we wrześniu? Odpowiadamy.

Deszczowe i chłodne dni mają na jakiś czas odejść w zapomnienie. Zdaniem synoptyków, na początku września zrobi się cieplej i będziemy jeszcze mieć szansę na to, by cieszyć się słońcem. Jak długo potrwa poprawa pogody?

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Wrzesień. Początek miesiąca pogodniejszy i cieplejszy

W środę 1 września zacznie się rozpogadzać. Jak podaje portal twojapogoda.pl, na zachodzie ustaną opady deszczu, a zza chmur zacznie wychodzić słońce. W pozostałych regionach kraju wciąż będzie deszczowo i pochmurno.

Czwartek szczególnie na wschodzie będzie dość deszczowy, jednak w piątek 3 września zacznie się rozpogadzać w całym kraju. "Spodziewamy się pogodnego nieba, żadnego deszczu, słabego wiatru i wysokiej temperatury, która w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 20 stopni na wschodzie do nawet 25 stopni na zachodzie" - zapowiadają synoptycy.

Pogoda na weekend również zapowiada się dobrze, choć lokalnie może pojawić się deszcz. Temperatura będzie również nieco niższa - do 20 stopni. "Zimne będą tylko noce i poranki, poniżej 10 stopni, lokalnie z przygruntowymi przymrozkami"- podaje portal.

W przyszłym tygodniu początkowo termometry będą wskazywać od 15 do 20 stopni, a następnie od 20 do 25 stopni. Synoptycy przypominają jednak, że choć pogoda na wrzesień zapowiada się obiecująco, nie należy spodziewać się upałów.

Europa. Czy upał odpuścił na dobre?

Na południowych krańcach Europy temperatura przekroczy miejscami 30 stopni, ale synoptycy potwierdzają, że upał w Europie już odpuścił.  I choć pokazuje się na mapach dla południa Włoch czy Francji, to nie jest już tak silny, jak kilka tygodni temu. Ponad 30 stopni termometry wskazują także na południu Grecji oraz w Turcji - podaje portal Fani pogody.

Jak zapowiadają synoptycy, cieplejsze masy powietrza zaczną napływać do Europy od 2-3 września. Wtedy gorąco zrobi się we Francji i w Niemczech. Bliżej 5 września upał pojawi się również na Bałkanach, w Rumunii czy na Węgrzech. Wyższe temperatury będziemy odnotowywać również w Polsce.

Więcej o: