Zabójstwo 27-letniej Karoliny. Jest decyzja o areszcie jej męża. "W sądzie płakał"

Po dwóch dniach od rozpoczęcia poszukiwań znaleziono ciało 27-letniej Karoliny W. Do zabójstwa przyznał się już mąż kobiety. Jeszcze we wtorek sąd zdecydował, że 29-letni Krystian W. trafi do aresztu na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa.

Jak podaje portal naszemiasto.pl, poszukiwania 27-letniej Karoliny W. trwały dwa dni. Kobieta po raz ostatni widziana była 28 sierpnia, kiedy miała wyjść wcześnie rano do samochodu, w którym zostawiła telefon. Później nie było z nią jednak żadnego kontaktu, a telefon był wyłączony.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali 29-letniego Krystiana W. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa swojej żony Karoliny

Częstochowa. Zabójstwo 27-letniej Karoliny. Kobieta osierociła dwójkę dzieci

W poniedziałek 30 sierpnia policjanci znaleźli ciało kobiety. Zwłoki znajdowały się w Łobodnie, niedaleko granicy z miejscowością Kamyk. Jak się okazało, oskarżonym o zabójstwo 27-latki jest jej mąż.

- Prokuratura wszczęła śledztwo ze względu na fakt, że prowadzone były czynności poszukiwawcze. Zatrzymano w tej sprawie męża ofiary, który był z nią w faktycznej separacji. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prokurator Tomasz Ozimek.

Zdjęcie ilustracyjneNie żyje poszukiwana od soboty 27-latka z Częstochowy

- Do zabójstwa doszło w samochodzie, a przyczyną śmierci było uduszenie. Sprawca wywiózł ciało do miejscowości Łobodno i tam je ukrył. Zlecono sekcję zwłok, która określi przyczyny zgonu. Prawdopodobną przyczyną zabójstwa były nieporozumienia związane z rozpadem małżeństwa - powiedział dalej rzecznik.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. Ze względu na charakter zbrodni i obawy matactwa, prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie Krystiana W. Sąd rozpatrzył wniosek i we wtorek wydał decyzję o aresztowaniu 29-latka na okres trzech miesięcy (do 28 listopada 2021 roku). - Istnieje uzasadnione podejrzenie, że podejrzany popełnił przestępstwo zagrożone wysoką karą i istnieje obawa matactwa - uzasadnił rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie sędzia Dominik Bogacz.

Jak podaje portal, Krystian W. miał w sądzie płakać i mówić, że żałuje tego, co zrobił. 29-latkowi grozi nawet kara dożywocia.

27-latka osierociła dwójkę dzieci. 

*****

Potrzebujesz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: