Toruń. Eksplozja przy ul. Wybickiego, budynek mieszkalny całkowicie się zawalił. Trwa akcja służb

Do potężnej eksplozji doszło w kamienicy przy ulicy Wybickiego w Toruniu. Budynek całkowicie się zawalił, trwa dogaszanie zgliszczy. Z komunikatu straży pożarnej wynika natomiast, że miała miejsce eksplozja gazu w domu jednorodzinnym.

- Kamienica, która zawaliła się w Toruniu, to budynek mieszkalny - poinformował reporter RMF FM Kuba Kaługa. - Dosyć potężny wybuch. W sąsiednich blokach szyby z okiem powylatywały - przekazał jeden ze świadków.

Toruń. W budynku mieszkalnym doszło do potężnego wybuchu. Na miejscu trwa akcja służb

Toruńscy strażacy informują natomiast o wybuchu gazu, do którego doszło około godz. 12 w domu jednorodzinnym. "Na miejscu 13 zastępów PSP i kolejne są w drodze. Działania ratownicze trwają" - przekazała Komenda Miejska PSP w Toruniu. 

"Siła eksplozji była tak duża, że w kilku okolicznych budynkach wyleciały szyby, a nawet całe okna. Zostało też uszkodzonych kilka pojazdów. [...] Policja ewakuowała około 70 osób z pobliskich budynków" - czytamy na portalu torun.naszemiasto.pl.

Na razie nie pojawiły się żadne informacje o ewentualnych poszkodowanych. Okoliczni mieszkańcy mieli powiedzieć, że dom ostatnio nie był zamieszkany.

Jak podał portal tvn24.pl, zgliszcza budynku przeszukuje grupa poszukiwawczo-ratownicza z Chełmży. Druga grupa - psami ratowniczymi - jest w drodze z Gdańska.

Więcej o: