Pogoda na weekend 28-29 sierpnia. Ostatnie dni wakacji będą deszczowe. Pojawią się też burze

Synoptycy IMGW zapowiadają, że w końcówce wakacji pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Będzie pochmurno, deszczowo i chłodno. W niektórych regionach pojawią się również burze. Jaka będzie pogoda w ostatni weekend wakacji?

W sobotę opady deszczu pojawią się jedynie lokalnie. Silniejszych opadów deszczu należy spodziewać się w niedzielę na wschodzie i południu kraju.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda na sobotę. W sobotę jesienna aura i maksymalnie 20 stopni

W sobotę nad Polską utrzyma się chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego. Temperatura maksymalna osiągnie około 20 stopni - w Krakowie. Najchłodniej będzie w Zakopanem, gdzie termometry wskażą jedynie 16 stopni. Wysoko w Tatrach temperatura osiągnie maksymalnie trzy stopnie.

Synoptycy prognozują również  wolny wzrost ciśnienia. Wiatr, który będzie wiał w sobotę, będzie słaby i umiarkowany, choć podczas lokalnych burz może być porywisty i osiągnąć do 65 km/h. Tego dnia warto być również przygotowanym na deszcz w całej Polsce.  Synoptycy zapowiadają, że przejaśnić się może dopiero drugiej połowie dnia.

Pogoda na niedzielę. Znów najzimniej w Zakopanem

Jak podaje IMGW, w niedzielę "pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w chłodnym powietrzu polarnym morskim" a ciśnienie będzie powoli rosło. Synoptycy zapowiadają, że w niedzielę 29 sierpnia temperatura maksymalna wyniesie od 16 do 20 stopni Celsjusza. Najwyższych temperatur można spodziewać się w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim. Tego dnia znów najzimniej będzie w Zakopanem.

Burza w Polsce - zdjęcie ilustracyjneGdzie jest burza? Lejki kondensacyjne i trąby wodne na Bałtyku

Opady mogą pojawić się na zachodzie i południu Polski oraz w województwie kujawsko-pomorskim. Przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się na północnym wschodzie kraju. Tego dnia wiatr będzie słaby, o zmiennym kierunku.

 Synoptycy zapowiadają, że pierwszy tydzień września przyniesie poprawę pogody. Choć nie możemy już liczyć na upały, to pojawi się słońce, a deszcz przestanie padać.

Więcej o: