Świdnica. Film z próby samobójczej w sieci. Hejt na mężczyznę, który skoczył z 4 piętra. Wkracza policja

Młody mieszkaniec Świdnicy próbował popełnić samobójstwo, skoczył z czwartego piętra i przeżył. Zdarzenie to nagrywał i komentował na bieżąco ktoś z bloku naprzeciwko, kto opublikował nagranie w internecie. Pod filmem pojawiło się wiele hejterskich komentarzy. Teraz policja poszukuje autora filmiku oraz osób, które go komentowały.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 23 sierpnia w bloku na Osiedlu Młodych w Świdnicy (woj. dolnośląskie). Jak informuje "Gazeta Wyborcza" na nagraniu, które krążyło po sieci, można było zobaczyć, jak 28-latek stoi na parapecie swojego mieszkania na czwartym piętrze, a kiedy pod budynkiem pojawiły się służby, skoczył. "Żyje jeszcze, żyje, rusza się" - mówił autor filmu, który opublikował go w internecie. 

Zobacz wideo Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Fala hejtu wylała się na 28-letniego mężczyznę ze Świdnicy 

Filmik, na którym uwieczniono próbę samobójczą 28-latka, został opublikowany m.in. na stronie wykop.pl - obecnie film jest już niedostępny. Nagranie było przesyłane również w wiadomościach prywatnych.

Jak donosi "GW" mężczyzna jest nazywany w internecie #Świdnickim Magikiem (jest to odniesienie do samobójczej śmierci rapera Magika - Piotra Łuszcza, który w 2000 roku popełnił samobójstwo, skacząc z dziewiątego piętra). Internauci szczegółowo analizowali próbę samobójczą 28-latka i porównywali ją m.in. do lądowania samolotu oraz wypisywali hejterskie komentarze m.in.:

Ciężko jest żałować idioty". "Który na magika wybiera czwarte piętro niskiego bloku + z wyglądu dres o dwucyfrowym ilorazie inteligencji". "Jakiś debil, jedyne, co zrobił, to się połamał". "U mnie na blokach krzyczeli: skacz, będzie jednego pasożyta mniej". "Niech nie angażuje innych w swoje problemy psychiczne. Lasów ci u nas pełno, więcej niż torów.

Jedna z osób, która trafiła na nagranie, pytała o empatię w stosunku do 28-latka. "Empatię to można mieć do małego pieska, którego potrąci pijany kierowca, a nie do dorosłego chłopa, który skacze z okna XD no litości" - odpowiedział jeden z internautów. 

Nagranie próby samobójczej krążącej w sieci wskazuje, że autor filmu znajdował się na drugim piętrze w przeciwległym bloku. W tle słychać jego komentarze do całej sytuacji: "Na drabinę czekał", "Klucze zatrzasnął", a kiedy mężczyzna skoczył na nagraniu słychać: "o…o…o…o… patrz, leci". Film został już usunięty z sieci.

Ks. Wojciech Lemański został ukarany suspensą w sierpniu 2014 r. za podważanie nauki Kościoła w kwestiach bioetykiUsnarz Górny. Ks. Lemański próbował przekazać żywność i leki migrantom

Policja poszukuje hejterów i autora filmu

Teraz prokuratura zajmie się hejterami. - To jest niedopuszczalne etyczno-moralnie - podkreśliła podczas rozmowy z "Gazetą Wyborczą" zastępczyni prokuratora rejonowego w Świdnicy Beata Piekarska-Kaleta. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła już śledztwo w sprawie skoku mężczyzny i sprawdzi, czy ktoś nie podżegał 28-latka do samobójstwa. Policji zlecono zabezpieczenie materiałów oraz ustalenie tożsamości autorów nienawistnych komentarzy. 

Turyści nad Morskim Okiem (zdjęcie ilustracyjne)Tatry. Turyści szturmują Morskie Oko. Prawie trzygodzinne kolejki

Potrzebujesz pomocy?

Polska znajduje się w czołówce europejskich krajów pod względem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.

Więcej o: