Jelenia Góra. Krótka spódniczka i peruka nie na wiele się zdały. Złodzieja audi rozpoznał kolega

By ukraść samochód, 27-letni mężczyzna z Jeleniej Góry przebrał się za kobietę: włożył perukę, krótką spódniczkę, a nawet pomalował sobie paznokcie. Mistyfikacja miała służyć nie tylko zmyleniu policjantów. Złodziej nie chciał, by na kamerach monitoringu rozpoznał go właściciel auta - jego kolega.

Policjanci z Jeleniej Góry i Jawora dostali w nocy z 21 na 22 sierpnia zgłoszenie o kradzieży auta. Dzwonił właściciel samochodu marki Audi, tuż po tym, gdy odkrył, że z jego posesji zniknęło auto. 

Zobacz wideo

Jelenia Góra. 27-latek przebrał się za kobietę i ukradł audi

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Razem z właścicielem ukradzionego samochodu zaczęli przeglądać nagrania z kamery monitoringu, która znajdowała się na posesji.

Okazało się, że kamera nagrała złodzieja i to, jak odjeżdża skradzionym autem.

Nieco zaskakujące w tej kradzieży były dwie rzeczy: złodziej dostał się do samochodu za pomocą oryginalnego kluczyka oraz... był kobietą, albo przynajmniej chciał za kobietę uchodzić: długie włosy, mini spódniczka, pomalowane paznokcie. 

Policjanci i właściciel auta, szybko rozpoznali tożsamość sprawcy. Okazało się, że "kobieta" to kolega mężczyzny, który wezwał policję do skradzionego audi.

Zniszczono samochód należący do rodzinnego domu dzieckaAuto rodzinnego domu dziecka raz po raz niszczone. A teraz zdemolowane

Ukradł samochód koledze. Pojeździł nim kilka godzin, w więzieniu spędzi kilka miesięcy

"Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu szybko zidentyfikowali 27-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który miał mieć związek z tą kradzieżą. Kilka godzin później mężczyzna siedział już w policyjnym areszcie" - podaje Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze. 

27-latka udało się policjantom zatrzymać na terenie Jawora. W audi, które mężczyzna ukradł koledze, znajdowało się również jego robocze przebranie (peruka, mini spódniczka).

Teraz mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja - zdjęcie ilustracyjneChełmno. Wybił szybę w aucie głową 12-latka. Trwają poszukiwania

Więcej o: