Chełmno. Mężczyzna wybił szybę w aucie głową 12-latka. Trwają poszukiwania

Policja poszukuje mężczyzny, który rozbił głową 12-letniego chłopca szybę w aucie. Mężczyzna stał się agresywny po tym, gdy dziecko przypadkowo uderzyło drzwiami w jego zaparkowany pojazd. Policja podejrzewa, że sprawca pochodzi z Brodnicy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 7 sierpnia w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie). Rodzina z dwójką dzieci przyjechała na Nine Hills Festival i zaparkowała swój samochód niedaleko skrzyżowania ul. Szkolnej i ul. Franciszkańskiej.

Zobacz wideo Kierowca ciężarówki zahaczył o wózek z dziećmi. Policja publikuje nagranie

Chełmno. Agresywny kierowca zaatakował 12-latka. Uciekł z miejsca zdarzenia 

Jak podaje Polsat News,12-letni chłopiec, wysiadając z auta, dotknął drzwiami zaparkowanego obok samochodu. - Sytuacja rozwścieczyła kierowcę z sąsiedniego pojazdu. Sprawca złapał chłopca dwoma rękami i uniósł. Następnie uderzył jego głową w boczną tylną szybę pojazdu jego ojca - powiedział Mateusz Wiśniewski z Prokuratury Rejonowej w Chełmnie. Uderzenie doprowadziło do wybicia szyby w aucie. 

'Schody donikąd' przy przystanku Gdańsk Kolonia"Schody donikąd" na przystanku Gdańsk Kolonia. Stanowisko konserwatora zabytków

Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Jednymi świadkami byli rodzice 12-letniego chłopca. Zapamiętali m.in. kolor, markę samochodu oraz fragment numeru rejestracyjnego. Litery CBR mogą wskazywać, że mężczyzna przyjechał do Chełmna z Brodnicy. Poszukiwania pojazdu są jednak utrudnione. W dniu zdarzenia w Chełmnie było wielu przyjezdnych z innych miejscowości. 

Chełmno. Sprawcy grozi do pięciu lat więzienia 

Poszkodowany 12-latek trafił do szpitala. Spędził w nim jedną noc, ale nie odniósł poważnych obrażeń. Śledczy zwrócili się do szpitala o przekazanie dokumentacji medycznej chłopca, aby sprawdzić zakres obrażeń. Prokuratura zakwalifikowała czyn jako naruszenie nietykalności cielesnej. Nie wyklucza jednak zmiany kwalifikacji czynu. Agresywnemu kierowcy grozi również zarzut uszkodzenia mienia. Może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Metropolita senior abp Marian GołębiewskiPoseł Lewicy zawiadamia prokuraturę ws. abp. Gołębiewskiego

Więcej o: