Pszczyna. Radny PiS oburzony dekoracją z kolorowych parasoli. "To inscenizacja tęczowej flagi"

Nowa atrakcja Pszczyny (woj. śląskie) - dekoracja z kolorowych parasoli, które zawisły nad ul. Bankową - cieszy się uznaniem mieszkańców i turystów, którzy robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Urzędnicy, którzy wpadli na pomysł uatrakcyjnienia obleganej ulicy, też są zadowoleni. Tylko radny PiS twierdzi, że to "inscenizacja tęczowej flagi pod przykrywką parasoli".

Ulica Bankowa w Pszczynie znajduje się tuż przy starówce i jest jedną z najpopularniejszych ulic w mieście. To tutaj mieszkańcy i turyści spotykają się w restauracjach i ogródkach, by wspólnie spędzać czas i brać udział w koncertach pod chmurką.  

Zobacz wideo Radosław Majdan o PiS: Traktują wyborców jak matołów. Rozenek: Pysiu!

Kolorowe parasole nie spodobały się radnemu Prawa i Sprawiedliwości. "Tęczowe"

Kolorowe parasolki, które pojawiły się na Bankowej w Pszczynie, nie spodobały się Rafałowi Wróblowi, radnemu PiS. Polityk po zamontowaniu kolorowej instalacji, dopytywał - jak donosi pless.pl - o zawieszenia parasoli.

- Ja bym się chciał dowiedzieć, ile kosztuje nas, podatników gminy Pszczyna, inscenizacja tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasoli - dociekał na sierpniowej sesji rady miejskiej radny PiS Rafał Wróbel.

- Z całym szacunkiem, ale myślałem, że jest pan jest poważnym radnym - odpowiedział mu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Marcin Ociepa i Jarosław Gowin Kaczyński na urlopie, a już trwa batalia o schedę po Gowinie. Za kulisami rządu PiS

Zdaniem radnego PiS miasto powinno skupić się na innych wydatkach, a nie wydawać pieniądze na tego typu instalacje. Jak twierdził, w przeszłości widział już podobną instalację artystyczną, która symbolizowała flagę LGBT.

Ostatecznie radny, który domagał się od władz Pszczyny informacji o kosztach instalacji, otrzymał ją na piśmie. A serwis Pless.pl podał dokładnie, ile kosztowały parasolki: Urząd Miejski w Pszczynie kupił 600 parasolek za 7859,70 zł. Nad ulicą Bankową jednorazowo rozwieszonych zostało 287 sztuk. Pozostałe są używane jako zamienniki w przypadku uszkodzenia wiszących parasolek.

Bankowa w Pszczynie jeszcze piękniejsza. Kolorowe parasole cieszą się zainteresowaniem

Dekoracja z kolorowych parasoli pojawiła się nad ulicą Bankowa w Pszczynie 15 czerwca. "Ulica Bankowa przechodzi kolejną metamorfozę. Od dzisiaj będzie tutaj jeszcze bardziej kolorowo. Wszystko za sprawą nowej atrakcji. Koniecznie zapraszam na spacer" - pisał tego dnia na Facebooku Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

Ulica Bankowa od zawsze kojarzyła się z restauracjami z dobrym jedzeniem, ogródkami oraz dobrą muzyką i koncertami na świeżym powietrzu - mówił burmistrz Skrobol. - Gdy zakończono montaż parasolek, zyskała nowe życie i zaczęła cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy chcieli zrobić sobie zdjęcie z tą wyjątkową instalacją artystyczną.

Poseł PiS Jacek Świat Poseł PiS wymyślił, jak odebrać koncesję TVN24. Chodzi o słowa Frasyniuka

Oskar Piecuch z Urzędu Miasta w Pszczynie poinformował media, że parasole, które pojawiły się na ul. Bankowej, mają uatrakcyjnić ulicę i sprawić, by stała się tak samo rozpoznawalna jak np. ulica Mariacka w Katowicach. A parasole mają pełnić nie tylko funkcję artystyczną, ale też "ochraniać" uczestników koncertów.

Więcej o: