Kielce. 13-latka wykorzystana seksualnie przez 71-latka. Prokuratura chce odebrać prawa rodzicom

Śledczy ustalili, że 13-latka została wykorzystana seksualnie przez 71-letniego mężczyznę i zaszła w ciążę. Dziewczynka poroniła, a po wyjściu ze szpitala nie wróciła do domu, lecz trafiła do ośrodka wychowawczego. Teraz kielecka prokuratura złożyła wniosek o to, by sąd odebrał jej rodzicom prawa rodzicielskie.

W poniedziałek 9 sierpnia do szpitala wojewódzkiego w Kielcach (woj. świętokrzyskie) w asyście policji przyjechała 13-letnia dziewczynka, która wcześniej poroniła, będąc w szóstym miesiącu ciąży. Jak ustalili śledczy, stało się to w mieszkaniu, w którym dziewczyna mieszkała z matką

Zobacz wideo Kierowca ciężarówki zahaczył o wózek z dziećmi. Policja publikuje nagranie

13-latka wykorzystana seksualnie. Prokuratura chce odebrać rodzicom prawa rodzicielskie

13-latka w ubiegłym tygodniu wyszła ze szpitala, ale nie wróciła do domu.  Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód skierowała do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej obojga rodziców 13-latki. A dziewczyna, na wniosek prokuratury, trafiła do placówki opiekuńczo - wychowawczej. Sprawa ta została przekazana do Sądu Rejonowego w Końskich, gdzie ma się rozstrzygnąć sprawa dotycząca odebrania praw rodzicielskich.

Kierowca ciężarówki zahaczył o wózek z dzieckiem na przejściu dla pieszychKierowca ciężarówki potrącił wózek. Policja szuka świadków [WIDEO]

- Prokurator złożył taki wniosek już na wstępnym etapie śledztwa. W naszej ocenie istnieją podstawy, aby pozbawić rodziców 13-latki władzy rodzicielskiej. Ostateczną decyzję wyda oczywiście sąd - powiedział Onetowi Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

71-latek wykorzystał seksualnie 13-latkę. Dziewczynka poroniła

13-latka, która była w ciąży, poroniła. Przeprowadzona sekcja zwłok nie pozwoliła jednak ustalić, jaka była przyczyna śmierci dziecka i czy urodziło się ono żywe. Szokująca była również kwestia ojcostwa. Okazało się, że ojcem dziecka jest 71-letni Stanisław G. - Kluczowym dowodem są wyniki badań DNA. Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. Podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - powiedział portalowi echodnia.eu prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

71-latek, który wykorzystał seksualnie 13-latkę, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, ale za popełniony czyn grozi mu od dwóch do 12 lat więzienia.

Jacek JaworekPoszukiwania Jacka Jaworka. Policja sprawdzała nowe informacje

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: