Sosnowiec. Zaginął 13-letni Kacper Draguła. Miał nocować u kolegi, nie wrócił do domu

Policjanci z Sosnowca szukają 13-letniego Kacpra Draguły. Nastolatek wyszedł z domu w piątek 20 sierpnia i od tamtego dnia nie nawiązał kontaktu ze swoją rodziną.

Czynności związane z poszukiwaniami 13-letniego Kacpra prowadzą funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KMP Sosnowiec. Bliscy chłopca zgłosili jego zaginięcie w poniedziałek 23 sierpnia. Z ustaleń policji wynika, że nastolatek wyszedł z domu w piątek 20 sierpnia między godziną 16.00 a 16.30. Tego samego dnia wysłał SMS-a do swojego ojca, informując, że zostanie na noc u kolegi i wróci kolejnego dnia. Tak się jednak nie stało - chłopak nie nawiązał już kontaktu ze swoją rodziną.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

"Matka zaginionego przebywa aktualnie poza granicami kraju. Ustalono, że zaginiony jest osobą zdrową, nie wymaga opieki lekarskiej, jak i nie przyjmuje żadnych lekarstw. Po faktycznym zaginięciu był on widziany w różnych miejscach na terenie Sosnowca" - czytamy w komunikacie policji.

Matura 2021Matura poprawkowa 2021. Ponad 50 tysięcy osób poprawia matematykę

Sosnowiec. Policja opublikowała rysopis i zdjęcie zaginionego Kacpra Draguły

W dniu zaginięcia 13-letni Kacper Draguła miał na sobie czarne dresowe spodnie, czarne sportowe buty oraz czarną lub szarą bluzę z kapturem. Może mieć przy sobie plecak lub saszetkę, a także portfel i legitymację szkolną. Nastolatek ma ok. 155 cm wzrostu, jest szczupły, ma włosy w kolorze jasny blond oraz niebieskie oczy. 

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginięcia Kacpra Draguły są proszone są o kontakt z Zespołem Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod numerem telefonu 47 852 13 15 lub 47 852 13 07, Oficerem Dyżurnym Komendy pod numerem 47 852 12 00 lub 47 852 12 55 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji

Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakMariusz Błaszczak: Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot

Więcej o: