Matura poprawkowa 2021. Ponad 50 tysięcy osób poprawia matematykę

273 419 uczniów przystąpiło w maju do egzaminu maturalnego. Nie wszystkim jednak udało się go zdać, a od matury poprawkowej absolwentów dzielą tylko godziny. Przystąpi do niej blisko 64 tysiące osób.

Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna,17,7 proc. uczniów, którzy na maturze nie zdali jednego przedmiotu, zmierzą się z egzaminem poprawkowym.

Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

Matura poprawkowa 2021. Kiedy odbędzie się egzamin?

Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej, pod warunkiem, że przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony - czytamy na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Osoby, które nie zdały więcej niż jednego egzaminu obowiązkowego, będą mogły poprawić swój wynik dopiero w przyszłym roku.

Matura 2021Matura 2021 - kiedy egzamin poprawkowy? Kto może zdawać?

Uczniowie kwalifikujący się do matury poprawkowej jeszcze w tym roku, powinni byli w ciągu maksymalnie 7 dni od ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu z danego przedmiotu. Tegoroczny egzamin maturalny w terminie poprawkowym odbędzie się we wtorek 24 sierpnia o godz. 9:00.

Najbardziej "popularną" poprawką jest ta z matematyki - z tym przedmiotem zmierzy się ponad 50,7 tysięcy uczniów. Język polski będzie poprawiać ponad 7,5 tysiąca osób, a język obcy - 5,1 tysięcy.

Matura 2021. Egzamin dojrzałości zdało 74,5 proc. absolwentów

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała na początku lipca, że maturę w 2021 roku zdało 74,5 proc. uczniów, w tym 81 proc. absolwentów liceów i 64 proc. absolwentów techników. Nie wszyscy jednak będą mogli w tym roku przystąpić do poprawki. Uprawnionych jest do niej 7,7 proc. uczniów spośród tych, którzy oblali egzamin.

Kiedy są wyniki matur?Matura 2021. CKE podała wyniki. Tysiące uczniów czeka poprawka

Natomiast 7,8 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych nie zdało egzaminu dojrzałości z więcej niż jednego przedmiotu. 

Więcej o: