Matura poprawkowa 2021. Ponad 50 tysięcy osób poprawia matematykę

273 419 uczniów przystąpiło w maju do egzaminu maturalnego. Nie wszystkim jednak udało się go zdać, a od matury poprawkowej absolwentów dzielą tylko godziny. Przystąpi do niej blisko 64 tysiące osób.

Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna,17,7 proc. uczniów, którzy na maturze nie zdali jednego przedmiotu, zmierzą się z egzaminem poprawkowym.

Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

Matura poprawkowa 2021. Kiedy odbędzie się egzamin?

Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej, pod warunkiem, że przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony - czytamy na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Osoby, które nie zdały więcej niż jednego egzaminu obowiązkowego, będą mogły poprawić swój wynik dopiero w przyszłym roku.

Uczniowie kwalifikujący się do matury poprawkowej jeszcze w tym roku, powinni byli w ciągu maksymalnie 7 dni od ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego złożyć przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu z danego przedmiotu. Tegoroczny egzamin maturalny w terminie poprawkowym odbędzie się we wtorek 24 sierpnia o godz. 9:00.

Najbardziej "popularną" poprawką jest ta z matematyki - z tym przedmiotem zmierzy się ponad 50,7 tysięcy uczniów. Język polski będzie poprawiać ponad 7,5 tysiąca osób, a język obcy - 5,1 tysięcy.

Matura 2021. Egzamin dojrzałości zdało 74,5 proc. absolwentów

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała na początku lipca, że maturę w 2021 roku zdało 74,5 proc. uczniów, w tym 81 proc. absolwentów liceów i 64 proc. absolwentów techników. Nie wszyscy jednak będą mogli w tym roku przystąpić do poprawki. Uprawnionych jest do niej 7,7 proc. uczniów spośród tych, którzy oblali egzamin.

Natomiast 7,8 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych nie zdało egzaminu dojrzałości z więcej niż jednego przedmiotu. 

Więcej o: