P這ck. Poszukiwania m篹czyzny w Wi郵e. Nieoficjalnie: To starosta p這cki

Trzech m篹czyzn wypad這 z 這dzi p造waj帷ej po Wi郵e w okolicach P這cka. Dw鏂h z nich uda這 si uratowa. Stra po瘸rna przez kilka godzin bezskutecznie poszukiwa豉 trzeciego m篹czyzny. Z nieoficjalnych informacji wynika, 瞠 jest nim starosta p這cki Mariusz Bieniek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 18. na Wiśle w okolicach Świniar pod Płockiem (woj. mazowieckie). W wyniku wypadku z łodzi wypadło trzech mężczyzn. Jeden z nich wydostał się na brzeg przy pomocy strażaków, a drugiemu pomogły osoby postronne. Trzeci mężczyzna zaginął, dlatego przystąpiono do akcji poszukiwawczej.  

Zobacz wideo Pijany kierowca próbował uciec przed policją. Wpadł na drzewo

Płock. Do Wisły wpadło trzech mężczyzn. Trwają poszukiwania jednego z nich

Poszukiwania na rzece były prowadzone przy użyciu sześciu łodzi oraz na brzegach przez ratowników. W akcji uczestniczyło ponad 40 strażaków. Nurkom udało się znaleźć 堯d, ale w trakcie jej przeszukania nie znaleziono zaginionego mężczyzny. Po kilku godzinach akcję przerwano ze względu na zmrok i zagrożenie dla życia i zdrowia ratowników. Poszukiwania zostały wznowione w poniedziałek rano.

Migranci na granicy polsko - białoruskiej w Usnarzu Górnym (19.08.2021)Usnarz Górny. Straż Graniczna: Po stronie białoruskiej przebywają 24 osoby

Bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, w rozmowie z Gazeta.pl tak opisał sytuację w Płocku:

- Poszukiwania zostały wznowione. Wczoraj do zapadnięcia zmroku trwały działania ratownicze. Teraz mamy prawdopodobnie poszukiwanie ciała mężczyzny. W tej chwili na miejscu są strażacy z Grupy Ratownictwa Wodnego z P這cka i Warszawy. Będziemy przeszukiwali brzegi, 這dzi opłyniemy wszystkie zakamarki, to jest dość długa linia brzegowa. Jest też dron podwodny i sonar. Jeśli byłby jakiś ślad, wtedy wchodzą nurkowie i badają dno. Tam są dość trudne warunki. Silny nurt, jest dość głęboko akurat w tym miejscu, gdzie się łódka przewróciła - powiedział.

Osobą, która zaginęła, jest najprawdopodobniej starosta płocki Mariusz Bieniek z PSL. W rozmowie z Gazeta.pl bryg. Karol Kierzkowski potwierdził, że taką tożsamość zaginionego przekazały dwie osoby, które były wraz z nim na łódce. - Po informacjach świadków wnioskujemy, że jest to pan starosta - powiedział bryg. Kierzkowski.

Kraków. Atak na biuro PiS. 'W furii zdewastował drzwi młotkiem'Kraków. Atak na biuro PiS. "W furii zdewastował drzwi młotkiem" [WIDEO]

Wi璚ej o: