Lębork. Pociąg Pendolino przejechał nad leżącą wzdłuż szyn 49-latką

W Lęborku (woj. pomorskie) pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg przejechał nad leżącą wzdłuż szyn kolejowych kobietą. 49-latka doznała urazów głowy, barku i miednicy, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ustalono już, że poszkodowana była pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek 19 sierpnia około godz. 20:30 przy ul. Kolejarzy w Lęborku.

Lębork. Pendolino przejechało nad 49-letnią kobietą. Doznała obrażeń, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Jak relacjonuje trójmiejska redakcja "Gazety Wyborczej", w pewnym momencie maszynista pociągu Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg zauważył, że wzdłuż szyn na torowisku leży człowiek, i rozpoczął gwałtowne hamowanie.

Pociąg nie zdążył się jednak zatrzymać i przejechał nad kobietą, która w konsekwencji doznała urazów czaszki (podejrzenie pęknięcia), barku i miednicy. Do szpitala w Gdańsku przetransportował ją później śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu wypadku pojawili się również policjanci, przedstawiciele PKP, a także strażacy, w tym ochotnicy z OSP Lębork. 

Poszkodowaną okazała się 49-letnia mieszkanka Lęborka. - Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że po wypadku była przytomna, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo - przekazała w rozmowie z "GW" asp. Marta Szałkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Cmentarz - zdjęcie ilustracyjne Na pięciolatkę spadł 100-kilogramowy krzyż. Ksiądz miał "zbagatelizować sytuację"

Jak ustalono kobieta była pod wpływem alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej przewróciła się, przechodząc przez torowisko, i zasnęła. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora. 

Zobacz wideo Radziwiłłów: Wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym
Więcej o: