Rawicz. Poszła do dentysty, który był pijany. Miał umówionych trzech pacjentów i 2,5 promila alkoholu

Policja bada sprawę incydentu, do którego doszło nieco ponad tydzień temu w jednym z gabinetów stomatologicznych w Rawiczu (woj. wielkopolskie). Pacjentka wezwała mundurowych, bo zaniepokoiło ją zachowanie dentysty. Jak się okazało, lekarz był pijany. Teraz grozi mu więzienie lub grzywna.

Do zdarzenia doszło w czwartek 13 sierpnia. Uwagę pacjentki, która była umówiona na wizytę u jednego z rawickich dentystów, zwróciło dziwne zachowanie lekarza. Czuć było od niego woń alkoholu. Zaniepokojona kobieta postanowiła powiadomić policję.

Zobacz wideo Fiałek: Po pandemii wielu medyków wyemigruje. To będzie tragedia większa niż COVID-19

Na miejsce został wysłany patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni stomatolog rzeczywiście był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

GiewontTatry. Wspiął się na krzyż na Giewoncie i zniknął. Policja szuka mężczyzny

Rawicz. Pijany stomatolog nie wykonał żadnego zabiegu. Najpewniej odpowie za wykroczenie

Pacjentka zorientowała się, że lekarz może być pijany, zanim przystąpił do jakiegokolwiek zabiegu.

- Dentysta miał na ten dzień umówionych trzech pacjentów. Z dwoma pierwszymi jednak tylko pewne sprawy i przyszłe działania omówił. Oni jednak nie zauważyli nic dziwnego w jego zachowaniu. Dopiero trzecia pacjentka zorientowała się, że lekarz jest pod wpływem alkoholu. Stomatolog więc nie wykonał żadnej czynności

- zrelacjonowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu asp. sztab. Beata Jarczewska dla lokalnego portalu rawicz24.pl. Rzeczniczka dodała, że funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie możliwości narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo groziłoby mu nawet pięć lat więzienia. Najprawdopodobniej jednak stomatolog odpowie tylko za wykroczenie - wykonywanie czynności służbowych pod wpływem alkoholu.

Radiowoz policjiJastrzębie-Zdrój. 14-latka chciała zejść po prześcieradłach z trzeciego piętra

Więcej o: