Rawicz. Poszła do dentysty, który był pijany. Miał umówionych trzech pacjentów i 2,5 promila alkoholu

Policja bada sprawę incydentu, do którego doszło nieco ponad tydzień temu w jednym z gabinetów stomatologicznych w Rawiczu (woj. wielkopolskie). Pacjentka wezwała mundurowych, bo zaniepokoiło ją zachowanie dentysty. Jak się okazało, lekarz był pijany. Teraz grozi mu więzienie lub grzywna.

Do zdarzenia doszło w czwartek 13 sierpnia. Uwagę pacjentki, która była umówiona na wizytę u jednego z rawickich dentystów, zwróciło dziwne zachowanie lekarza. Czuć było od niego woń alkoholu. Zaniepokojona kobieta postanowiła powiadomić policję.

Zobacz wideo Fiałek: Po pandemii wielu medyków wyemigruje. To będzie tragedia większa niż COVID-19

Na miejsce został wysłany patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni stomatolog rzeczywiście był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

Rawicz. Pijany stomatolog nie wykonał żadnego zabiegu. Najpewniej odpowie za wykroczenie

Pacjentka zorientowała się, że lekarz może być pijany, zanim przystąpił do jakiegokolwiek zabiegu.

- Dentysta miał na ten dzień umówionych trzech pacjentów. Z dwoma pierwszymi jednak tylko pewne sprawy i przyszłe działania omówił. Oni jednak nie zauważyli nic dziwnego w jego zachowaniu. Dopiero trzecia pacjentka zorientowała się, że lekarz jest pod wpływem alkoholu. Stomatolog więc nie wykonał żadnej czynności

- zrelacjonowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu asp. sztab. Beata Jarczewska dla lokalnego portalu rawicz24.pl. Rzeczniczka dodała, że funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie możliwości narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo groziłoby mu nawet pięć lat więzienia. Najprawdopodobniej jednak stomatolog odpowie tylko za wykroczenie - wykonywanie czynności służbowych pod wpływem alkoholu.

Więcej o: