Pogoda na dziś - piątek 20 sierpnia. Na północy i w centrum możliwe silne opady deszczu

Pogoda na dziś - piątek 20 sierpnia. Synoptycy prognozują na dziś wyższą niż w ostatnich dniach temperaturę. W całym kraju należy spodziewać się jednak deszczu, a lokalnie także burz.

Najwięcej szans na słoneczny dzień mają mieszkańcy województwa podkarpackiego. W pozostałych regionach pojawi się więcej chmur, a w raz z nimi opadów deszczu i burz. Największe ulewy mogą mieć miejsce w pasie od południowego zachodu, przez centrum aż po północny wschód kraju.

Zobacz wideo Świat już odczuwa zmiany klimatu. Tymczasem Unia Europejska podejmuje kolejne działania

Temperatura. Dziś maksymalnie od 19 do 24 stopni w ciągu dnia

W piątek najniższa temperatura, 19 stopni, zapowiadana jest w Gdańsku i Szczecinie. Jeden stopień więcej będzie w województwie kujawsko-pomorskim. 21 stopni pokażą termometry w Olsztynie i Zielonej Górze, a 22 stopnie we Wrocławiu i Opolu. W województwach podlaskim, mazowieckim, łódzkim i lubelskim prognozowane są 23 stopnie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego - tam do 24 stopni w ciągu dnia.

Pogoda na dziś - piątek 20 sierpniaPogoda na dziś - piątek 20 sierpnia fot. gazeta.pl

Opady. Deszcz pojawi się w całym kraju

W pierwszej części dnia duże zachmurzenie prognozowane jest głównie dla zachodniej i północnej Polski. W ciągu dnia chmury pojawią się także w centrum i na zachodzie kraju. Najbardziej słoneczna aura utrzyma się w południowych regionach. Od zachodu zacznie nadciągać deszczowy front. W województwach dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim mogą wytworzyć się nawet komórki burzowe.

Najbardziej intensywny deszcz spodziewany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, a wieczorem też w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Przelotne opady deszczu pojawią się we wszystkich regionach - najwcześniej na zachodzie, a najpóźniej (w nocy z piątku na sobotę) na południowym wschodzie kraju. Wiatr będzie słaby. Tylko w strefie burz może wzmagać się do umiarkowanego. W porywach może wiać wówczas do 50 kilometrów na godzinę.

'Letni wysyp grzybów'. Gdzie je znaleźć? W jakich regionach? (zdjęcie ilustracyjne)"Letni wysyp grzybów". Gdzie je znaleźć? W jakich regionach?

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl. 

Więcej o: