Stare Czarnowo. Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 119. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, do którego doszło w środę na drodze wojewódzkiej nr 119 (na terenie gminy Stare Czarnowo w woj. zachodniopomorskim). Policja bada okoliczności zdarzenia.
Zobacz wideo Lubuska policja monitorowała zachowanie kierowców z drona. Zarejestrowała groźnie wyglądający wypadek

Do tego tragicznego wypadku doszło późnym wieczorem w środę (18 sierpnia) na terenie gminy Stare Czarnowo (woj. zachodniopomorskie, pow. gryfiński). Policjanci pierwsze zgłoszenie o zderzeniu osobowego forda z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 119 otrzymali około godz. 21.45. Na miejscu interweniowało także siedem jednostek straży pożarnej i pogotowie ratunkowe.

Gmina Stare Czarnowo. Kierowca forda i pasażerka zginęli na miejscu

- Z nieznanych przyczyn kierowca prowadzący samochód osobowy wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy - przekazał w rozmowie ze stacją TVN 24 naczelnik wydziału prewencji ruchu drogowego KPP w Gryfinie Jarosław Łysik. - W wyniku tego zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby - dodał funkcjonariusz. Jak podaje lokalny portal igryfino.pl, kierowca osobowego forda i jego pasażerka mieli po ponad 60 lat.

Policja bada przyczyny tragicznego wypadku

WP poinformowała z kolei, że na miejscu zdarzenia pojawił się prokurator, pod którego nadzorem policja zabezpieczyła ciała ofiar do sekcji. Sporządzono dokumentację, która posłuży wyjaśnianiu okoliczności i przyczyn wypadku.

Przez kilka godzin po wypadku, ruch drogowy w tym miejscu był znacznie utrudniony. Na drodze między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim, na odcinku pomiędzy Pyrzycami a Starym Czarnowem, obowiązywał ruch wahadłowy.

Więcej o: