Pogoda na czwartek 19 sierpnia. W całym kraju więcej słońca. Ale pojawią się też przelotne opady

W czwartek 19 sierpnia niemal w całej Polsce pojawią się chmury. Jak podają synoptycy, będzie to zachmurzenie zmienne, więc w niektórych regionach kraju będzie przedzierać się słońce. Tego dnia najniższa temperatura, czyli 19 stopni, zapowiadana jest na północy kraju.

Na czwartek 19 sierpnia synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Warto wykorzystać pogodę i spędzić ten dzień na świeżym powietrzu.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda w czwartek 19 sierpnia. Najcieplej będzie na południu kraju

W czwartek 19 sierpnia najniższej temperatury należy spodziewać się na północy Polski - w województwie pomorskim. Nieco cieplej, bo 21 stopni pokażą termometry w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. 21 stopni synoptycy zapowiadają również w województwie łódzkim.

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda tygodniowa. Duże ochłodzenie, pod koniec tygodnia wzrost temperatury

Na zachodzie kraju będzie ciepło, ale temperatury nie zaskoczą. W województwie lubuskim tylko 20 stopni, a na Dolnym Śląsku będą 22 stopnie. Taką samą temperaturę synoptycy zapowiadają również w województwie śląskim i wielkopolskim oraz na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Mazowszu. 23 stopnie wskażą termometry w województwach świętokrzyskim i małopolskim. Najcieplej będzie w województwie podkarpackim - tam 24 stopnie.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Gdzie spodziewać się opadów deszczu?

Jak podają synoptycy IMGW, w czwartek pojawi się więcej słońca, a opady deszczu możliwe są wyłącznie na wybrzeżu i od Pomorza po Suwalszczyznę. Na południu i w centrum kraju pojawi się tylko przelotne zachmurzenie. W czwartek 19 sierpnia będzie wiał wiatr zachodni, a jego najsilniejszych porywów należy spodziewać się nad Morzem Bałtyckim.

IMGW zapowiada, że piątek i sobota będą "mieszanką chmur, słońca i przelotnego deszczu". Zdaniem synoptyków, utrzymywać się będzie podział na chłodniejszą północ i cieplejsze południe. W tych dniach nie powinny pojawić się opady deszczu.

W Tatrach zrobiło się zimowo. Na Kasprowym Wierchu spadł śnieg [WIDEO]W Tatrach zrobiło się zimowo. Na Kasprowym Wierchu spadł śnieg [WIDEO]

Więcej o: