Pogoda na środę 18 sierpnia. Znaczne ochłodzenie - niższe temperatury i przedzierające się słońce

Choć środa 18 sierpnia, w porównaniu z pozostałymi dniami tygodnia zapowiada się pogodnie, to nadal należy spodziewać się niższych temperatur i zachmurzenia. Na północy kraju pojawić się może przelotny deszcz. Niemal we wszystkich regionach Polski temperatura przekroczy jednak 20 stopni.

Pogoda w środę 18 sierpnia zapowiada się całkiem dobrze. Nie należy spodziewać się letnich upałów, ale mimo to będzie ciepło.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda w środę 18 sierpnia. Niemal w całym kraju ponad 20 stopni

W Gdańsku i na wybrzeżu w środę 18 sierpnia należy spodziewać się do maksymalnie 21 stopni. Taka sama temperatura przewidywana jest również w Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Kielcach, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie oraz w Lublinie. O jeden stopień mniej, czyli 20 stopni, będzie w województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz w centralnej Polsce - w województwie mazowieckim. W środę najchłodniej będzie w Zielonej Górze, gdzie synoptycy zapowiadają jedynie 19 stopni.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Złota jesień (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda. Jaka będzie tegoroczna jesień? Przewidywania amerykańskich synoptyków

Pogoda. Gdzie spodziewać się deszczu?

Jak podają synoptycy IMGW, środa zapowiada się nieco pogodniej, ale na północy i zachodzie wciąż będzie dużo chmur z przelotnym deszczem, a nad morzem mogą nawet pojawić się burze. Na północy i w rejonach podgórskich będzie też chłodno, czego powodem będzie porywisty wiatr. "Zostanie z nami dokuczliwy, porywisty wiatr, zwłaszcza na północy kraju i nad morzem" - podaje IMGW. Według portalu wxcharts.com niewykluczone, że gdzieniegdzie pojawią się trąby wodne, więc osoby planujące wypoczynek na plaży, powinny mieć to na uwadze.

Końcówka tygodnia będzie istną przeplatanką pogodową. "Mieszankę chmur, słońca i przelotnego deszczu" - zapowiadają na piątek i sobotę synoptycy. Przewidują również, że utrzymywać się będzie podział na chłodniejszą północ i cieplejsze południe.

Więcej o: