Pogoda tygodniowa. Duże ochłodzenie, pod koniec tygodnia wzrost temperatury

Po poniedziałkowej ciepłej, ale i burzowej pogodzie, czeka nas spore ochłodzenie, które potrwa niemal do końca tygodnia. Od wtorku aura stanie się nieco bardziej jesienna niż letnia. Temperatura powietrza znacznie spadnie, w wielu miejscach spadnie też deszcz. A pod koniec tygodnia znów będzie cieplej.

Wtorek w całej Polsce mija pod znakiem zachmurzenia dużego oraz umiarkowanego. Dopiero wieczorem w centrum i na wschodzie zacznie ono maleć. Najzimniej w Szczecinie - 18 stopni Celsjusza. Najcieplej w Bydgoszczy i Poznaniu - mieszkańcy tych regionów zobaczą na termometrach 20 stopni.

Zobacz wideo Świat już odczuwa zmiany klimatu. Tymczasem Unia Europejska podejmuje kolejne działania

W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i podlaskim, a po południu także na południowym zachodzie prognozuje się ulewne opady deszczu. "Bliskość niżu znad Bałtyku i południowej Skandynawii spowoduje z kolei, że zachodni wiatr będzie porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, w porywach do 70 km/h" - zapowiadał IMGW

Pogoda tygodniowa. Ochłodzenie utrzyma się przez kilka dni

Środa zapowiada się odrobinę pogodniej, jednak nadal będzie stosunkowo chłodno. Od 16-18 stopni Celsjusza na północy do 22 stopni na południu. Silny, porywisty wiatr będzie się utrzymywał, szczególnie nad morzem. Według portalu wxcharts.com niewykluczone, że gdzieniegdzie pojawią się trąby wodne. Warunki nie będą zatem sprzyjały beztroskiemu wypoczynkowi na plaży. 

Pogoda na dziś - 17 sierpnia 2021. Pogoda na dziś - wtorek 17 sierpnia. Burze, deszcz i wiatr do 80 km/h [IMGW]

W czwartek synoptycy prognozują więcej słońca. Nadal będzie padało, ale tylko na wybrzeżu oraz od Pomorza po Suwalszczyznę. Do czwartku nad morzem może spaść powyżej 30 mm wody. 

Temperatura powietrza nadal dość niska, na północy zobaczymy maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Na południu natomiast znacznie cieplej - tam nawet do 24 stopni. Nadal utrzyma się też silny wiatr, zwłaszcza nad morzem. 

Prokuratura w Kielcach (zdjęcie ilustracyjne) Kielce. 71-latek podejrzany o wykorzystanie 13-latki. Dziewczynka poroniła

Pogoda tygodniowa. Od piątku ocieplenie 

W piątek niewielkie zachmurzenie może jeszcze utrzymać się nad większym obszarem kraju, ale padać będzie już tylko na Podlasiu i Mazurach. Przewidywana temperatura powietrza wyniesie 20-21 stopni Celsjusza na zachodzie, wschodzie oraz południu do 23-24 stopni w centrum. 

W weekend pogodnie ma się zrobić na przeważającym obszarze kraju. Punktowo mogą wystąpić opady deszczu, ale powinny być one niewielkie. Temperatura powietrza także nieco się zwiększy - na północy jeszcze 20 stopni Celsjusza, ale na południu i zachodzie nawet 25-27 stopni. 

Więcej o: