Kielce. 71-latek podejrzany o wykorzystanie 13-latki. Dziewczynka poroniła, mężczyzna trafi do aresztu

Sąd w Kielcach zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Stanisława G. Według śledczych 71-latek miał wykorzystać seksualnie 13-latkę, która w ubiegłym tygodniu poroniła. Kluczowym dowodem w sprawie są wyniki badań DNA.

Przypomnijmy, w poniedziałek 9 sierpnia do szpitala wojewódzkiego w Kielcach (woj. świętokrzyskie) trafiła 13-letnia dziewczynka, która prawdopodobnie poroniła - informował portal echodnia.eu. Nastolatka została tam przywieziona w asyście policji. Jak nieoficjalnie informowano, miała być w szóstym miesiącu ciąży. Wcześniej przebywała u swojej babci w jednej z miejscowości znajdujących się w pobliżu Kielc. 

Zobacz wideo Gorzów Wielkopolski. Brutalny atak mężczyzny na nieznaną kobietę w autobusie

- Faktycznie pacjentka przebywa w naszym szpitalu. Została jej udzielona pomoc. Więcej informacji nie udzielamy, ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej - przekazała wówczas dziennikowi Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka placówki.

Kielce. 71-latek prawdopodobnie jest ojcem dziecka 13-latki 

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Śledczy poinformowali, że po przeprowadzonej sekcji zwłok nie udało się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko urodziło się żywe oraz jaka była przyczyna jego śmierci

Drugim wątkiem w sprawie była natomiast kwestia ojcostwa - za współżycie z osobą poniżej 15 roku życia grozi bowiem kara do 12 lat więzienia. 

Policja bada sprawę 13-letniej dziewczynki, która urodziła martwe dziecko (zdjęcie ilustracyjne)Kielce. 13-latka miała urodzić martwe dziecko. Sprawę bada policja

- Okazał się nim 71-latek. Kluczowym dowodem są wyniki badań DNA. Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. Podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - przekazał portalowi echodnia.eu prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach

Mężczyzna jest podejrzany o "seksualne wykorzystanie małoletniej poniżej lat 15" - przekazała kielecka redakcja "Gazeta Wyborczej". Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, dlatego 71-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 

Wywiad z talibem w telewizjiAfganistan. Wywiad z talibem w TV przeprowadziła kobieta. "Niewiarygodne"

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: