Słupsk. Ścięto dęby poświęcone pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Policja szuka sprawców

Policja w Słupsku szuka sprawców zniszczenia dębów, które poświęcone są pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Drzewa, które do tej pory rosły przy ul. Jagiełły, zostały ścięte. Policja, która otrzymała zgłoszenie 14 sierpnia ok. godz. 19, nie ma wątpliwości, że było to działanie celowe. Prosi świadków o pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców.

To nie pierwszy raz, kiedy w Słupsku zniszczono dęby pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich. Wcześniej drzewa te zostały oblane kwasem.

Zobacz wideo Gorzów Wielkopolski. Brutalny atak mężczyzny na nieznaną kobietę w autobusie

Słupsk. Policja szuka sprawców zniszczenia dębów pamięci

"Policjanci z Komisariatu Policji I w Słupsku prowadzą postępowanie w sprawie zgłoszonego 14 sierpnia 2021 r. znieważenia pomnika 'Pamięci Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej' w parku Waldorffa przy ul. Jagiełły w Słupsku" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Jak poinformowali policjanci, wszystko wskazuje na to, że sprawca bądź sprawcy ścięli dęby siekierą i pozostawili narzędzie w miejscu popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze policji proszą wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy/sprawców o kontakt z Komisariatem Policji I w Słupsku. "Informacje można przekazać osobiście, telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 47 7420678  lub 112. Zapewniamy dyskrecję i anonimowość" - zachęcają do pomocy policjanci.

Galeria Słoneczna ponownie otwarta, ale nie wszystkie lokale wznowiły działalność. Lista sklepów. Obowiązują obostrzenia Nowe obostrzenia. Rząd szykuje wyższe kary za oszukiwanie sanepidu

Ścięto dęby pamięci poświęcone pamięci Marii i Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej oblano je kwasem

Dęby poświęcone pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich już wcześniej doświadczyły aktu wandalizmu. Drzewa zostały oblane kwasem i uschły. - Niedawno zostały posadzone nowe, jednak i te zostały zniszczone. W okolicy nic nie zostało uszkodzone. Widać ewidentne, że wandal chciał zniszczyć konkretnie te dwa drzewa - powiedział w rozmowie Radiem Gdańsk miejski radny Prawa i Sprawiedliwość Jacek Szaran ze Słupska.  Inny miejski radny PiS wyjaśniał, że zgłosił sprawę na policję, a funkcjonariusze sporządzili odpowiednią dokumentację.

Afganistan Talibowie przejmują władzę w Afganistanie. "Kobiety z ulic zniknęły"

Pierwsze dęby poświęcone pamięci Marii i Lecha Kaczyńskich zasadzono w 2012 roku w centrum Słupska w parku Waldorffa, niedaleko Zamku Książąt Pomorskich.

Więcej o: