Arcybiskup Henryk Hoser nie żyje. Duchowny miał 78 lat

Nie żyje Henryk Hoser, emerytowany arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej. Miał 78 lat, w ostatnich miesiącach chorował.

Informację o śmierci duchownego potwierdził w rozmowie z Polsat News ks. Przemysław Śliwiński z Archidiecezji Warszawskiej. Później potwierdziły ją także Katolicka Agencja Informacyjna oraz Radio Pallotti FM (prowadzone przez wspólnotę, do której należał zmarły duchowny). Jak przekazano, arcybiskup Henryk Hoser zmarł w piątek w godzinach wieczornych. Miał 78 lat.

Arcybiskup Henryk Hoser nie żyje

"Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie + Dziś wieczorem zmarł emerytowany biskup diecezji warszawsko-praskiej, abp Henryk Hoser" - podała Archidiecezja Warszawska.

Pod koniec lipca informowano, że arcybiskup Hoser trafił do szpitala. Jego stan był poważny. "Proszę wszystkich diecezjan o otoczenie chorego abp. Henryka Hosera modlitwą" - przekazał wówczas ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

Wcześniej duchowny przeszedł m.in. zakażenie koronawirusem, później mierzył się z powikłaniami po COVID-19.

Arcybiskup Henryk Hoser był pallotynem, lekarzem, misjonarzem, wizytatorem apostolskim w Rwandzie w latach 1994-1996, sekretarzem pomocniczym Kongregacji do spraw Ewangelizacji Narodów i przewodniczącym Papieskich Dzieł Misyjnych od 2005 do 2008 roku, biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim w latach 2008-2017. Od 2017 był arcybiskupem seniorem diecezji warszawsko-praskiej, a od 2017 roku był wysłannikiem papieża Franciszka - wizytatorem specjalnym w Medjugorie.

Więcej o: