Pogoda na weekend 13-14 sierpnia. Upały do 30 stopni, ale pojawią się burze

Weekend zapowiada się bardzo ciepły, jednak wielu regionów Polski nie ominą opady deszczu czy burze. Kto będzie cieszyć się słońcem, a kto musi zadbać o to, by mieć przy sobie parasol? Odpowiadamy.

W weekend do Polski napłynie cieplejsze powietrze, więc możemy spodziewać się wyższych temperatur. W niektórych regionach jednak popada i pojawią się burze.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na sobotę. Upał do 30 stopni, ale z przelotnym deszczem

W sobotę na północy temperatura osiągnie maksymalnie 25 stopni. Choć będzie ciepło, to synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu. Nad morzem należy spodziewać się także porywistego wiatru. Przelotny deszcz może spaść również na wschodzie, a na południu kraju mogą pojawić się burze. Tego dnia na wschodzie, w centralnej części kraju oraz na południu termometry mogą wskazywać nawet do 30 stopni. Uwaga - mimo upału w regionie, na Podhalu należy spodziewać się jedynie 24 stopni.

Grzyby (zdjęcie ilustracyjne)Grzyby? Janusz Piechociński ogłasza: WRESZCIE SĄ! Zapowiada wysyp koźlarzy

Pogoda na niedzielę. Będzie pogodnie, ale z deszczem

"Północna Polska pozostanie na skraju niżu znad Zatoki Botnickiej; pozostały obszar kraju będzie w słabo gradientowym obszarze ciśnienia. Rano, na południowym wschodzie, zaznaczy się jeszcze wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południu kraju. Ciśnienie bez większych zmian" - zapowiada IMGW.

Pogoda długoterminowa. Czy w sierpniu czekają nas jeszcze upały?Kiedy znów w Polsce będą upały? Długoterminowa prognoza pogody

W niedzielę zrobi się chłodniej na północy kraju, gdzie termometry wskażą maksymalnie 24 stopnie. Nad morzem porywy wiatru mogą być dość silne - i dochodzić do 65 km/h. Zarówno na północy, jak i na wschodzie, mogą pojawić się przelotne opady deszczu. W województwach wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe lub umiarkowane oraz temperaturę maksymalną do 27 stopni.

Nieco cieplej będzie w województwach: dolnośląskim, opolskim i śląskim, gdzie termometry wskażą do 30 stopni. Podobnie w Rzeszowie, Krakowie i Kielcach. Jednak na Podhalu sytuacja znów się powtórzy i tutaj termometry wskażą jedynie 24 stopnie. W centralnej Polsce i w województwie lubelskim mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze z wiatrem dochodzącym do 65 km/h. W tych rejonach temperatura maksymalna osiągnie 28 stopni.

Jak zapowiada portal Fani Pogody, burze występować będą przede wszystkim przed chłodnym frontem atmosferycznym, sunącym z zachodu na wschód kraju, a największa aktywność burzowa prognozowana jest na godziny popołudniowe.

Więcej o: