Press: KRRiT w czwartek ponownie będzie głosować nad przedłużeniem koncesji dla TVN24

Jak donosi portal Press.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w czwartek ponownie zajmie się sprawą przedłużenia koncesji dla TVN24. Wygasa ona za niecałe dwa miesiące - 26 września.

- Będziemy zajmowali się tą sprawą. Jest w porządku obrad - przekazał w rozmowie z Press.pl członek Rady Radiofonii i Telewizji Janusz Kawecki. 

Zobacz wideo Opozycja w czasie przemówienia Suskiego w sprawie lex TVN: "Hańba nie zaszczyt!"

KRRiT zagłosuje nad przyznaniem koncesji dla stacji TVN 24 

W czwartek 12 sierpnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie ma zagłosować nad przedłużeniem koncesji dla stacji informacyjnej TVN24 należącej do Discovery - jednego z największych nadawców programów edukacyjnych i dokumentalnych. Obecna koncesja TVN24 wygasa 26 września 2021 roku i choć nadawca wystąpił z prośbą o jej przedłużenie w lutym ubiegłego roku, to dotychczas Rada nie zdecydowała się jej przedłużyć. Brak decyzji Rady w tej sprawie będzie oznaczać utratę licencji na nadawanie kanału. 

Zagraniczne media o 'lex TVN'Zagraniczne media o "lex TVN". "Doprowadzi do sporu z USA"

Dlaczego KRRiT nie przedłuża dotychczas koncesji TVN 24

Według Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, problem w przedłużeniu koncesji wynika z tego, że właścicielem kanału (jak i całej spółki TVN) jest Polish Television Holding, zarejestrowany w Holandii, należący do amerykańskiego koncernu Discovery. "Wolą ustawodawcy jest, by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - tak napisała niedawno Krajowa Rada. TVN24 przypomina, że w 2015 roku KRRiT zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału, a rok później wydała koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West. 

Co teraz z TVN? Ile czasu ma Senat? Jak dużo głosów potrzeba? WyjaśniamyCo teraz z TVN? Ile czasu ma Senat? Jak dużo głosów potrzeba? Wyjaśniamy

Michał Samul, redaktor naczelny TVN 24 i członek zarządu TVN w rozmowie z Press.pl zapewnił, że nawet jeśli stacja nie otrzyma koncesji, nie zaprzestanie nadawania. Dodał, że "możliwe scenariusze są szczegółowo analizowane i jeśli będzie taka konieczność, zostaną wdrożone", jednak nie zdradził szczegółów owych scenariuszy.

Więcej o: