Wypadek na A4. OSP: "Nie tak powinien wyglądać korytarz życia" [WIDEO]

10 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie (woj. dolnośląskie) opublikowała na Facebooku wideo, które ma zwrócić uwagę kierowców na błędy, jakie popełniają na drodze. Chodzi o utworzenie korytarza życia w sposób prawidłowy, ponieważ jak pokazują strażacy, bardzo często dojazd do miejsca wypadku jest utrudniony przez niepoprawne zachowanie kierowców.

10 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie  opublikowała na Facebooku film z dojazdu do zdarzenia drogowego na A4. Dojazd ten był bardzo trudny, ponieważ kierowcy nieprawidłowo utworzyli korytarz życia.

Zobacz wideo Co się zmieni od grudnia 2021? Jak wzrosną mandaty?

Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie publikuje na Facebooku film: Wiele czasu potrzeba kierowcom, aby się nauczyć

"Od jakiegoś czasu tworzenie korytarza życia jest OBOWIĄZKOWE dla kierowców! Wiele jednak czasu potrzeba niektórym kierowcom, aby nauczyć się zachowywać w sposób prawidłowy, umożliwiający przejechanie służb ratunkowych do miejsca zdarzenia. Dolnośląski odcinek A4 jest specyficzny, ponieważ w większości nie posiada pasa awaryjnego. Jednak można prawidłowo zachować się w sytuacji gdy potrzeba, aby pomoc do poszkodowanych w zdarzeniach dotarła na czas!" - piszą strażacy na Facebooku.

Zdjęcie ilustracyjneWarszawa. Pobicie dwumiesięcznego dziecka. Niemowlę trafiło do szpitala

OSP instruuje jak prawidłowo utworzyć korytarz życia: Liczy się każda sekunda w ratowaniu życia!

Do kierowców zaapelowała OSP w Brochocinie. "Kierowcy zawodowi! Kierowcy ciężarówek wasze miejsce jest na prawym pasie tuż przy krawędzi jezdni! Apelujemy kolejny raz! Widzisz, że się korkuje - zjedź na prawo! Osobówki na lewo pod barierki! Proste... My mamy lekki pojazd ratownictwa technicznego... za nami jadą wozy średnie i potrzebują miejsca, a liczy się każda sekunda w ratowaniu życia!" - alarmują strażacy w mediach społecznościowych.

Kobiety w burkach (zdjęcie ilustracyjne)Afganistan. Zastrzelili 21-latkę, bo miała "zbyt obcisłą burkę"

Do zdarzenia drogowego, na którego miejsce swój dojazd nagrali strażacy, doszło 9 sierpnia około godziny 11 na jezdni w stronę granicy na wysokości Chojnowa (69 km autostrady A4). W zderzeniu trzech ciężarówek brały udział cztery osoby. Kierowca jednej z ciężarówek został przetransportowany do szpitala, ale pozostałym osobom nic się nie stało. W wyniku zdarzenia utworzył się korek o kilku kilometrach długości - podaje "Gazeta Wrocławska".

Więcej o: