Kielce. 13-letnia dziewczynka miała urodzić martwe dziecko. Policja próbuje ustalić, kto był ojcem

Policja pod nadzorem prokuratury bada sprawę 13-letniej dziewczynki, która prawdopodobnie urodziła martwe dziecko. Nastolatka była w szóstym miesiącu ciąży. Za współżycie z osobą małoletnią grozi do 12 lat więzienia.
Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

W poniedziałek 9 sierpnia do szpitala wojewódzkiego w Kielcach trafiła 13-letnia dziewczynka. Nastolatka prawdopodobnie poroniła - podaje portal echodnia.eu. Szczegóły zdarzenia próbuje ustalić policja. Funkcjonariusz będą m.in. ustalać, kto był ojcem dziecka. Zgodnie w polskim prawem, za obcowanie seksualne z osobą, która nie ma jeszcze 15 lat, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Kielce. 13-latka poroniła? Dziewczynka przyjechała do szpitala wraz z policją

Jak pisze "Wyborcza", do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach dziewczynka przyjechała w asyście policji. Jak na razie wiadomo niewiele - nastolatka miała być w szóstym miesiącu ciąży, a noworodek prawdopodobnie był martwy - podaje gazeta. 

- Faktycznie pacjentka przebywa w naszym szpitalu. Została jej udzielona pomoc. Więcej informacji nie udzielamy, ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej - przekazała dziennikowi Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka placówki.

Ksiądz z hostią - zdjęcie ilustracyjne Msza za księdza, który miał molestować dzieci. Kuria: Miał imieniny

Policja bada sprawę 13-latki, która urodziła martwe dziecko

Także policja nie udziela w tej sprawie informacji ze względu na delikatny charakter sprawy. Wiadomo jednak, że pod nadzorem prokuratury prowadzone są ustalenia - za współżycie z osobą poniżej 15 roku życia grozi bowiem do 12 lat więzienia. Z nieoficjalnych informacji Onetu wynika, że 13-latka miała w ostatnim czasie przebywać u babci pod Kielcami. To właśnie tam urodziła. Dodatkowo sprawdzane jest, czy dziecko przyszło na świat martwe, czy zmarło już po porodzie. 

12 tys. zł na dziecko. Bez wniosku pieniędzy nie dostaniesz. Niemowlę (zdjęcie ilustracyjne) Matka pobiła 2-miesięczne niemowlę. Odpowie za okrutne znęcanie się

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o: