Pogoda na dziś - środa 11 sierpnia. Na termometrach do 24 stopni, lokalnie burze z gradem

Pogoda na środę 11 sierpnia. Temperatura w niemal całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Uczucie chłodu mogą jednak potęgować zachmurzenie oraz opady deszczu. Przez północną część kraju przejdą burze z gradem.

Synoptycy IMGW zapowiadają, że w środku tygodnia czeka nas umiarkowana temperatura. Odrobiny więcej słońca można spodziewać się tylko na południu kraju. Mieszkańcy Wybrzeża oraz północno-wschodniej części Polski powinni śledzić ostrzeżenia meteorologiczne związane z burzami. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda - środa 11 sierpnia. Najchłodniej na północy Polski

W środę temperatura w niemal całej Polsce będzie na podobnym poziomie. Najcieplej będzie w południowej części kraju. Termometry w Krakowie pokażą 24 stopnie, a w Katowicach, Opolu i Rzeszowie - do 23 stopni. Na taką samą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy Lublina, Kielc i Poznania. Odrobinę chłodniej będzie we Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Białymstoku i Bydgoszczy. Tam termometry wskażą 22 stopnie. Najchłodniej będzie na północy kraju. W Szczecinie można spodziewać się 20 stopni, a w Gdańsku 19 stopni. 

Pogoda na dziś - środa 11 sierpniaPogoda na dziś - środa 11 sierpnia Gazeta.pl

Protest w obronie wolnych mediów - KrakówProtesty przeciwko "lex TVN". Jak przebiegały w największych miastach Polski?

Pogoda - środa 11 sierpnia. IMGW prognozuje burze z gradem

W środę w całej Polsce będzie pochmurno. Zachmurzenia osiągną największą intensywność w okolicach południa. Czasami zza chmur wyjrzy jednak słońce. Synoptycy przewidują, że opady deszczu mogą pojawić się w rejonie Polski północnej i w pasie ciągnącym się od województwa małopolskiego i śląskiego do województwa łódzkiego i mazowieckiego. 

Lubin. Kuzyn zmarłego 34-latka w areszcie za demonstrację pod komendąLubin. Kuzyn zmarłego 34-latka w areszcie za demonstrację pod komendą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że na północy kraju wystąpią burze z gradem. Nawałnice przejdą przez województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie oraz północną część województwa zachodniopomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Dla rejonów, w których wystąpią burze, prognozowane są opady deszczu do około 25 mm oraz porywy wiatru do około 75 km/h. 

Więcej o: