"Lex TVN". Gdzie odbędą się protesty w obronie wolności mediów? Mapa manifestacji

We wtorek 10 sierpnia w wielu miastach w całej Polsce odbędą się demonstracje w obronie kanału TVN 24. Początek protestów planowany jest na godz. 18. O tym, skąd ruszą poszczególne manifestacje, można dowiedzieć się z mapy zamieszczonej w tym artykule.

Manifestacje pod hasłem "Wolne media. Wolni ludzie. Wolna Polska" odbędą się w ponad 80 miejscowościach. Organizatorami demonstracji są m.in.: Komitet Obrony Demokracji, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Ogólnopolski Strajk Kobiet.

 

27.07.2021 Warszawa, Posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu dot. m.in. ustawy Lex TVN',Być albo nie być. Decydujący czas dla koncesji TVN24

My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny - stajemy razem - by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce

- piszą organizatorzy.

Mateusz MorawieckiMorawiecki skomentował "lex TVN". "Niech każdy sobie odpowie na pytanie

Protest jest sprzeciwem wobec planowanej przez PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, którą Sejm zajmie się w środę 11 sierpnia. Na jej mocy firmy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie będą mogły sprawować bezpośredniej kontroli nad stacjami telewizyjnymi, które działają na podstawie koncesji wydanej w Polsce. Projekt noweli uderza m.in. w stację TVN, która należy do amerykańskiego koncernu Discovery i działa w ramach spółki Polish Television Holding z siedzibą w Holandii (a więc na terenie EOG). Zmiany te proponowane są w momencie, gdy telewizja TVN 24 ubiega się o przedłużenie koncesji, która wygasa 26 września br. Stacja wniosek w tej sprawie złożyła już rok temu, jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie podjęła decyzji.

Zobacz wideo Tusk namawia do obrony TVN-u i komentuje: Najlepszym sposobem dyskredytacji TVP jest mówienie prawdy

Protesty przeciwko "lex TVN". Mapa demonstracji

Miejscowości, w których będzie można uczestniczyć w manifestacjach, zaznaczone są na poniższej mapie. Po kliknięciu na znacznik pokaże się miejsce startu demonstracji oraz odnośnik do odpowiadającego jej wydarzenia na Facebooku.

Więcej o: