Piotr Semka: Covid przetrwałem. Teraz walczę z dolegliwościami, które są poboczne. To trwa długo

Dziennikarz TVP Piotr Semka pod koniec marca 2021 roku trafił do szpitala MSWiA w Warszawie z objawami COVID-19. Jego stan był na tyle poważny, że przez miesiąc przebywał w śpiączce. Teraz Semka poinformował, że powoli wraca do zdrowia.

"Super Express" porozmawiał z dziennikarzem, który już wkrótce wyjdzie ze szpitala i rozpocznie rehabilitację.  - Jestem w szpitalu i zakładam, że w ciągu dwóch tygodni pojadę do ośrodka rehabilitacyjnego - powiedział w rozmowie z dziennikiem Piotr Semka

Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

Piotr Semka: Dobrze się mną zajmują. Uratowali mi tu życie. Covid przetrwałem

Dziennikarz przebywał w śpiączce przez miesiąc, podłączony do specjalistycznej aparatury podtrzymującej życie. Teraz pomału wraca do zdrowia w szpitalu MSWiA.

Blokada antyaborcyjnej furgonetki w ŁodziŁódź. Blokada ciężarówki z antyaborcyjnymi hasłami. Policja użyła siły

- Dobrze się mną zajmują. Uratowali mi tu życie. Covid przetrwałem. Teraz walczę z dolegliwościami, które są poboczne. To trwa długo. Znaczy, organizm... Ta miesięczna śpiączka, która była walką o życie, tak bardzo osłabiła organizm, doprowadziła do takiego osłabienia masy mięśniowej, że muszę bardzo cierpliwie ją regenerować. Muszę ćwiczyć i odbudowywać ją - powiedział "Super Expressowi" Piotr Semka. 

Premier Mateusz Morawiecki i Jarosław GowinGowin uderza w serce programu PiS. "Pomysły skrajnie socjalistyczne"

Piotr Semka: Jestem w szpitalu i sporo rehabilitacji przede mną

O hospitalizacji Semki poinformowała w marcu dziennikarka portalu niezalezna.pl Magdalena Łysiak i "Tygodnik Solidarność", Semka wcześniej nie wspominał o stanie swojego zdrowia, ani o zarażeniu się koronawirusem. Kiedy na jaw wyszło, że publicysta walczy z COVID-19, w mediach społecznościowych pojawiły się życzenia powrotu do zdrowia. Dużo siły życzył dziennikarzowi także premier Mateusz Morawiecki. Pierwsza odpowiedź od Piotra Semka pojawiła się dopiero 9 czerwca; wówczas publicysta napisał na Twitterze: "Serdecznie dziękuję za modlitwy i życzliwe słowa. Jestem w szpitalu i sporo rehabilitacji przede mną. Szczęść Boże!".

Piotr Semka to dziennikarz i publicysta, który współpracuje z TVP, a w przeszłości był związany z tygodnikami" "Wprost", "Do Rzeczy", "W sieci" oraz dziennikami "Rzeczpospolita" i "Gazeta Polska".

Więcej o: