Warszawa. Matka przyznała się do pobicia 2-miesięcznego niemowlęcia. Odpowie za okrutne znęcanie się

Zgłoszenie o pobiciu dwumiesięcznego dziecka na Bemowie w Warszawie policjanci otrzymali w piątek ok. godz. 14. Dziecko trafiło do szpitala, z kolei matka została zatrzymana. Jak dowiedziała się rozgłośnia RMF FM, prokuratura postawiła jej zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, w piątek (6 sierpnia) ok. godz. 14 policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na warszawskim Bemowie doszło do pobicia dwumiesięcznego niemowlęcia. - Dziecko zostało zabrane do szpitala. Matka została zatrzymana. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przebiegu wydarzeń - informowała wówczas Małgorzata Wersocka z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz wideo Policja zatrzymała 37-latka z Wielkopolski, który jest podejrzany w sprawie wycieku danych klientów ogólnopolskiej firmy energetycznej

Warszawa. Matka 2-miesięcznego dziecka odpowie za znęcanie się nad nim

Jak wynika z informacji dziennikarza RMF FM, kobiecie podejrzewanej o pobicie niemowlęcia w Warszawie prokuratura postawiła zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą najbliższą. 

Matka przyznała się do zarzucanego jej czynu, złożyła również wyjaśnienia. W związku ze sprawą została tymczasowo zatrzymana na trzy miesiące. Biegli zajmą się teraz sprawdzeniem, czy była poczytalna w momencie popełnienia czynu. Dziecko jest w dobrym stanie, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Zdjęcie ilustracyjne Warszawa. Pobicie dwumiesięcznego dziecka. Niemowlę trafiło do szpitala

Pobicie dziecka. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

- Prokurator zwrócił się z oddzielnym wnioskiem do sądu rodzinnego, który orzekł już o ustanowieniu tymczasowej pieczy zastępczej nad dzieckiem, a także zarządził zbadanie warunków rodzinnych, w jakich dotychczas się znajdowało - informował prokurator Marek Skrzetuski, cytowany przez stołeczny "Super Express".

Nadal nie wiadomo, czy w mieszkaniu znajdowały się osoby trzecie. Nie wiemy również, czy w momencie zdarzenia matka dziecka była pod wpływem alkoholu. 

Interwencja policji w Lubinie. Lubin. Prokuratura o szczegółach śledztwa. Wskazano możliwe zarzuty

*****

Potrzebujesz pomocy? 

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: