Pogoda na dziś - wtorek, 10 sierpnia. Deszcz, burze i grad, ale wciąż ciepło

Jaka będzie pogoda we wtorek 10 sierpnia? IMGW prognozuje opady deszczu, a lokalnie także burze i burze z gradem. Wychodząc z domu, warto wziąć ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że wtorek 10 sierpnia będzie dniem ciepłym, choć deszczowym. Opady prognozowane są dla niemal wszystkich województw z wyjątkiem opolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. W województwach podlaskim i kujawsko-pomorskim może zagrzmieć. 

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

"W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. W czasie burz opady deszczu do 20 mm. [...] Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W burzach porywy do 80 km/h" - czytamy w komunikacie IMGW.

Porto (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje 2021 - Portugalia. Jakie obostrzenia obowiązują?

Pogoda na dziś - wtorek, 10 sierpnia. Temperatura

Jak będzie kształtować się temperatura w kraju? We wtorek najcieplej będzie na południowym wschodzie - termometry w Krakowie i Rzeszowie wskażą do 26 stopni Celsjusza. O jeden stopień mniej odnotujemy w Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Łodzi, Warszawie, Białymstoku i Gdańsku, a o dwa - w Szczecinie, Koszalinie, Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim i Kielcach. 23 stopnie w Suwałkach - w tym mieście będzie dziś najchłodniej. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW może wydać alerty dot. burz i gradu

Z prognozy zagrożeń meteorologicznych wynika, że we wtorek 10 sierpnia możemy spodziewać się alertów dotyczących burz i burz z gradem. Ostrzeżenia I stopnia przed burzami mogą zostać wydane dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem - dla województw zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Więcej o: