Lubelskie. Zabił pieszego na drodze i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała 63-latka

Policja zatrzymała 63-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że uderzył samochodem w pieszego idącego poboczem drogi, czym spowodował jego śmierć, i uciekł z miejsca zdarzenia. Gdy policjanci odnaleźli go i zatrzymali następnego dnia, mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę (7-8 sierpnia) w miejscowości Józefówka (województwo lubelskie). Pieszy 52-latek poruszał się po nieoświetlonym obszarze wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 852 na terenie zabudowanym. Mężczyzna nie miał żadnych elementów odblaskowych na ubiorze.

Zobacz wideo Pijany kierowca próbował uciec przed policją. Wpadł na drzewo

Lubelskie. Policja zatrzymała 63-latka podejrzewanego o spowodowanie śmierci pieszego

Kierowca samochodu potrącił 52-latka i nie udzielając mu pomocy, odjechał z miejsca wypadku. Potrącony mężczyzna zmarł na miejscu - przekazał kom. Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku, które zakończyły się następnego dnia. Policja lubelska poinformowała o schwytaniu mężczyzny za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Tomaszowscy policjanci zatrzymali dziś 63-latka podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszego. Kierujący samochodem nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca wypadku. [...] W chwili zatrzymania 63-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie" - czytamy.

Policjanci zabezpieczyli pojazd 63-latka. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: