Pogoda na dziś - poniedziałek, 9 sierpnia. Na północy i wschodzie możliwe burze

Poniedziałek 9 sierpnia będzie dniem dość ciepłym - na terenie całego kraju na termometrach będzie można zobaczyć ponad 20 stopni. Mogą jednak wystąpić burze - szczególnie na północnym wschodzie Polski.
Zobacz wideo "Fuj", "To smutne". Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

W poniedziałek 9 sierpnia możemy liczyć na wyjątkowo wyrównaną temperaturę w całym kraju. Synoptycy przygotowali jednak ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz częściowo podlaskiego. 

Pogoda długoterminowa. Czy w sierpniu czekają nas jeszcze upały?Kiedy znów w Polsce będą upały? Długoterminowa prognoza pogody

Pogoda na 9 sierpnia. Od 22 do 24 stopni w Polsce w ciągu dnia

W poniedziałek temperatura w całej Polsce będzie dość podobna. Najchłodniejszy dzień zapowiada się w Zielonej Górze, gdzie termometry wskażą 22 stopnie. W Gdańsku, Łodzi, Lublinie i Rzeszowie będzie nieco cieplej - 23 stopnie. A najcieplej natomiast w Szczecinie, Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach i Krakowie, gdzie termometry wskażą nawet 24 stopnie.

Pogoda na poniedziałek 9 sierpniaPogoda na poniedziałek 9 sierpnia Fot. Agencja Wyborcza.pl

Opady. IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Na poniedziałek synoptycy przygotowali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzą z gradem dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz czterech powiatów województwa podlaskiego: suwalskiego, sejneńskiego i augustowskiego oraz miasta Suwałki.

Profil Burza-Alert-IMGW na Facebooku podaje, że w poniedziałek "burze możliwe będą początkowo na północy i krańcach wschodnich kraju. Mogą być z nimi związane opady deszczu do około 10-15 mm i porywy wiatru do około 60-70 km/h."

W kraju mogą występować przelotne zachmurzenia. Jak podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na znacznym obszarze kraju warunki biometeorologiczne będą korzystne dla człowieka - zwłaszcza w centrum i na wschodzie. W Polsce północnej i południowej początkowo pogoda może mieć niekorzystny wpływ na organizm człowieka. Stopniowo warunki będą się jednak poprawiać do obojętnych i korzystnych.

Rekordowa temperatura w MeksykuRekordowo wysoka temperatura tym razem w Meksyku. To wina metanu?

Więcej o: