Warszawa. Policja zatrzymała matkę dwumiesięcznego dziecka. Pobite niemowlę trafiło do szpitala

W piątek około godziny 14 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na warszawskim Bemowie doszło do pobicia dwumiesięcznego dziecka. Niemowlę zostało przewiezione do szpitala, a jego matkę zatrzymano do wyjaśnienia sprawy.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na warszawskim Bemowie doszło do pobicia dwumiesięcznego niemowlęcia. Policja bada, czy już wcześniej dochodziło do znęcania się nad dzieckiem. 

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Warszawa. Policja dostała zgłoszenie o pobiciu dwumiesięcznego dziecka na Bemowie

Do szokującego zdarzenia doszło w piątek 6 sierpnia. - Około godziny 14 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące pobicia dwumiesięcznego dziecka - przekazuje Małgorzata Wersocka z warszawskiego zespołu prasowego policji, cytowana przez portal wawainfo.pl. Na miejsce natychmiast zostali wysłanie funkcjonariusze.

Straż pożarna (zdjęcie ilustracyjne) Gdańsk. Wybuch w laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji

Okazało się, że w wyniku pobicia niemowlę odniosło obrażenia, które wymagały jego hospitalizacji. Dziecko zostało przewiezione do jednego ze stołecznych szpitali. Jak podaje wawainfo.pl, policja nie poinformowała jednak o tym, czy obrażenia zagrażają życiu dziecka.

Warszawa. Zatrzymano matkę pobitego niemowlęcia

Policja przekazała, że zatrzymano już matkę dwumiesięcznego dziecka do momentu wyjaśnienia sprawy. Kobieta ma zostać przesłuchana.

Funkcjonariusze policji przeprowadzali czynności wyjaśniające w mieszkaniu na Bemowie. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przebiegu wydarzeń. Wszystko wskazuje na to, że będą one trwały również w sobotę - mówiła w piątek 6 sierpnia kom. Marta Sulowska z rejonowej komendy policji, cytowana przez tustolica.pl. Zadaniem policjantów jest również sprawdzenie, czy dziecko już wcześniej było ofiarą przemocy domowej.

Policja nie ujawniła do tej pory żadnych dodatkowych informacji. Nie wiadomo, czy w mieszkaniu znajdowały się osoby trzecie oraz czy matka była pod wpływem alkoholu.

Bydgoska policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach zaginionej (zdjęcie ilustracyjne) Bydgoszcz. Policja nawiązała kontakt z zaginioną 36-letnią kobietą

Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2020 roku aż 85 575 osób zostało dotkniętych przemocą. Wśród nich 11 787 to dzieci. Z powodu przemocy w rodzinie w ubiegłym roku aż 288 małoletnich umieszczono w rodzinie zastępczej lub w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

*****

Potrzebujesz pomocy? 

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. 

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: